Galvaspilsētā vien dzīvo 200 tūkstoši ielas kaķu

5 komentāri

Pēc dzīvnieku aizstāvju aplēsēm, tikai galvaspilsētā vien dzīvo aptuveni 200 tūkstoši ielas kaķu. Lai šis skaits nepalielinātos, ar nevalstisku organizāciju atbalstu Latvijā sākts starptautisks projekts un dzīvnieku sterilizēšana.

”Metode ”noķer, sterilizē, atlaiž” tiek izmantota visā pasaulē un ir atzīta par humānāko un efektīvāko ielas dzīvnieku skaita kontroles paņēmienu. Piemēram, Austrijā, kur es dzīvoju, atbildīgas personas ļoti nopietni risina šo problēmu, un ielas dzīvnieki uzreiz nonāk patversmēs vai atrod jaunus īpašniekus,” stāsta Gudruna Kollere, projekta starptautiskā menedžere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto!

Latvijā gada laikā tiek sterilizēti aptuveni četri tūkstoši ielas kaķu, un sterilizāciju apmaksā gan pašvaldības, gan privātpersonas.

Pēc dzīvnieku aizstāvju domām, būtu iespējams sterilizēt visus nepieciešamos 80% no ielas kaķu populācijas.

Solvita Vība, NVO Dzīvnieku draugs direktore:

Mēs aicinām tos cilvēkus, kas baro kaķus, tomēr nedarīt tikai to pirmo aizsardzības pusi – barošanu, bet domāt arī par sterilizēšanu. Barotāji ir galvenie, kas atbildīgi par tām kolonijām.

Tikmēr paši barotāji uzskata, ka viņiem nevajadzētu uzņemties atbildību par kaķu sterilizāciju. Piemēram, Tatjana regulāri baro bez mājām esošos kaķus ar reņģēm. Savas kaķu kolonijas uzturēšana viņai izmaksā aptuveni piecus eiro nedēļā. Ar dzīvnieku ēdināšanu Tatjana nodarbojoties divus gadus. Viņa piekrīt, ka ielas kaķu skaits ir jāierobežo, taču pati varot tos tikai barot.

Skaties video!

5 komentāri

TOP komentāri

 • Aivars .
  +2

  Aivars .

  Vai tad Ušakovs nevar visus pievākt sev uz biroju !?

  14.03.2015 11:56

 • Jamulejs
  +1

  Jamulejs

  1. Jāokupē Roņu sala;
  2. Jāķer kaķi, jāsteralizē,
  3. jāsūta uz Roņu salu
  4. Reizi nedēļā jāsūta uz Roņu salu tantiņas ar reņģēm.

  Var to pašu darīt ar Zaķusalu. Tikai tad pie tilta jāpieliek nikns suns, kurš atbaidītu kaķus no domas doties pāri tiltam uz pārējo Rīgu.

  Citādi ar to ķeršanu ir tā - 5x noķer to kaķi, kurš jau sen sterilizēts, bet to aktīvāko runci un kaķeni nenoķer nekad.

  14.03.2015 18:14

 • ALIENS
  +1

  ALIENS

  это наглая латышская провокация!
  Животных подкармливают чтобы их легче было поймать и стерилизовать.

  13.03.2015 15:34

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas