Gaismas pilij organizē iepirkumu par pusmiljonu eiro

0 komentāri

Latvijas nacionālā bibliotēka (LNB) izsludinājusi iepirkumu teju par pusmiljonu eiro. Ņemot vērā, ka bibliotēkas jaunā ēka jau vērusi durvis apmeklētājiem un tajā noris dažādi pasākumi, Bez tabu vēlējās noskaidrot – kas tas par iepirkumu un kam plānots tērēt pusmiljonu.

Bez tabu vēršas pie LNB, taču tās pārstāvji skaidro, ka informāciju par iepirkumu varēs sniegt Kultūras ministrija (KM). Neviens gan no ministrijas kameras priekšā nevēlējās paskaidrot, kam paredzēti šādi tēriņi, tomēr raidījumam tika atsūtīts rakstisks skaidrojums par plānoto iepirkumu. Proti, tā paredzēts pagarināt līgumu ēkai piesaistot inženieri, kurš būs arī būvuzraugs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņa pienākums būs sakārtot visu dokumentāciju un naudas lietas, kuras attiecas uz jau pabeigtiem būvdarbiem, un sekot līdzi, lai pēc Latvijas prezidentūras beigām visas telpas ir tādas, kā pirms tam.

”Kultūras ministrija izdarīja loģisku soli, ka viņi gribētu, lai galīgo kontroli un pieņemšanu veiktu tie paši uzraugi un speciālisti, kuri bija visu būvniecības laiku,” skaidro bibliotēkas projekta autoruzraugs Mārcis Mežulis.

Izmaksas sastāda dažādu kontroles, elektrosistēmu, apkure un ventilācijas, ūdens apgādes un kanalizācijas, uc. sistēmu inženieru piesaiste. Līguma termiņš paredzēts līdz šī gada beigām un tiek solīts, ka šīs izmaksas nesadārdzinās kopējās bibliotēkas būvniecības izmaksas, jo tās jau savulaik esot paredzētas. Atliek vien cerēt, ka tā tas arī būs un nenāksies pārfrāzēt tautas teicienu par to, ka Rīga nekad nebūs gatava.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas