Gaismas pilij netīra fasāde, bet viena mazgāšanas reize izmaksā 80 000 eiro

1 komentārs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils fasādi joprojām klāj būvniecības putekļu kārta, sestdien vēstīja TV3 ziņas.

Viena fasādes mazgāšana izmaksājot ap 80 000 eiro, bet joprojām nav skaidrs, kurš uzņemsies ēkas apsaimniekošanu, jo pirmais konkurss uz šiem pienākumiem beidzies bez rezultāta, tagad jāgaida nākamā izsludināšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bibliotēkas izpilddirektore Dzintra Mukāne sacīja, ka pēc noteikumiem ēka būtu jānomazgā būvniekam. Līdz šim brīdim būvnieks neesot izpildījis šīs saistības.

Savukārt Nacionālās būvkompāniju apvienības (NBA) padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns norādīja, ka diez vai ēku būtu bijis iespējams nodot ekspluatācijā, ja būvdarbi nebūtu kvalitatīvi pabeigti. Viņš apgalvoja, ka nodotā ēka bijusi tīra.

Būvnieki un Kultūras ministrija (KM) gan esot vienojušies, ka vēl vienu bibliotēkas fasādes mazgāšanu veiks, izmaksas dalot uz pusēm. Tādējādi līdz Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē ēka būšot tīra, un tas valstij izmaksās 40 000 eiro.

Bibliotēkas Saimniecības administratīvā departamenta direktors Antons Pastars piebilda, ka sešu iepriekšējo, proti, veco, LNB ēku uzturēšana izmaksājusi sešus eiro kvadrātmetrā, savukārt jaunās ēkas uzturēšana maksā deviņus eiro kvadrātmetrā.

Par elektrību iepriekšējā mēnesī LNB samaksājusi 82 000 eiro, kas gan ir par 15% mazāk nekā plānots.

1 komentārs

TOP komentāri

  • iveta
    0

    iveta

    Ja tas gan ir kaut kas no fantastikas, tad netiriet ar laiku netirumi pasi nokritis. Vai tad Latvijaa vairs nekas nenotiek un neizmaksa letak ka 100 000eiro, ta jau ir tira naudas atmazgasana, tur jau pat nav ko komentet. Cik tad no tas naudas tiks stradniekam un cik valdiba IEBAZIS kabata, mulkigs jautajums.

    07.12.2014 13:01

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas