Gaismas pilī “aizbarikādē” neizmantotus liftus; kādēļ šāda situācija?

0 komentāri

Portāla Skaties.lv lasītāji satraukušies par to, ka Gaismas pils bērnu zālē netiek izmantoti tur izbūvētie lifti. Proti, tiem priekšā salikti galdi, un tie netiek izmantoti. Tikmēr Gaismas pils pārstāvji skaidro, ka satraukumam neesot pamata un liftus varētu izmantot nākotnē. 

Proti, lifti, par kuru neizmantošanu satraukušies aculiecinieki, ir dienesta lifti, kas paredzēti krājuma pārvadāšanai starp krātuvēm un lasītavām dažādos stāvos (no Mezonīna līdz 8. stāvam). Šādi lifti ir astoņos stāvos – vienā sienas pusē ir lasītava, bet otrā – krātuve, portālam Skaties.lv skaidro Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pārstāvis Augusts Zilberts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Kā zināms, lasītavās brīvpieejas krājumā publiskie pieejamos plauktos atrodas 350 000 izdevumu, taču kopējais LNB krājuma apjoms ir ap četriem miljoniem vienību. Ja vēlaties pasūtīt grāmatu (no kopējā krājuma), kura atrodas kādā citā stāvā vai lasītavā, tās pārvietošanai tiek izmantoti šie lifti,” portālam Skaties.lv stāsta Gaismas pils pārstāvis.

Savukārt Bērnu literatūras centrs 7. stāvā ar literatūru no krātuves netiek apkalpots, jo aktuālākā literatūra izvietota lasītavā. Līdz ar to 7. stāvā šie lifti šobrīd netiek izmantoti. “Taču jāņem vērā, ka jaunā bibliotēkas ēka ir fleksibla un ilgtspējīga celtne. Līdz ar to, iespējams, pēc 10 vai 20 gadiem šajā stāvā un telpā būs ierīkota kāda cita lasītava, kurai liftu izmantošana būs aktuāla. Tādēļ pieeja liftiem un krātuvēm ir paredzēta visos stāvos,” saka A. Zilberts.

Lūk, foto, ko uzņēmuši Gaismas pils apmeklētāji:

Skaties.lv aculiecinieks

Skaties.lv aculiecinieks

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas