Gada laikā nepilngadīgie Latvijā pastrādājuši vismaz 400 noziegumus

0 komentāri

Šogad Valsts policija reģistrējusi 400 noziegumus, kurus izdarījuši nepilngadīgie. Lai gan tas ir nedaudz mazāk nekā gadu iepriekš, tomēr policija to uzskata par satraucošu statistiku.

“Satraukums ir par to, ka šo nepilngadīgo skaits ir nedaudz pieaudzis. Tas nozīmē, ka likumpārkāpumus izdara nevis viens, bet 2-3 vai vairāki nepilngadīgie, kas veido komandas sajūtu, ja tā var teikt,” saka Ints Ķuzis, Valsts policijas priekšnieks.

Lai veicinātu bērnu drošību un mazinātu likumpārkāpumus, Valsts policija izstrādā īpašu skolu drošības programmu, kuras mērķis ir palielināt skolu direktoru un pedagogu spēju novērtēt gan fizisko vidi skolā, gan arī zināšanas par to, kā rīkoties, kad jāsaskaras ar likumpārkāpumiem skolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Lai arī vairums skolēni neuzskata, ka būtu vieglprātīgi pret dažādiem riskiem, un saka, ka ir uzmanīgi un zina, kā rīkoties situācijās, kas var apdraudēt viņu drošību, statistika liecina, ka gada laikā notiek vismaz 20 tūkstoši gadījumu, kas kāda negadījuma dēļ tiek izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība.

“Pārsvarā tās ir traumas, nelaimes ceļu satiksmes negadījumi, alkohola un psihotropo vielu lietošana, daži dzīvnieku kodumi, bet aiz katra šā negadījuma ir pacients,” saka Sarmīte Villere, NMPD direktora pienākumu izpildītāja.

Līdz šim Iekšlietu ministrija jau vairākus gadus rīkojusi informatīvi izglītojošu projektu Latvijas skolām Esi drošs – neesi pārdrošs. Ar to tiek izglītoti jaunieši un viņu drošības jautājumiem tiek pievērsta arī sabiedrības uzmanība.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas