FOTO: visā greznībā atjaunotas četras degušās Rīgas pils zāles

0 komentāri
FOTO: visā greznībā atjaunotas četras degušās Rīgas pils zāles
Publicitātes foto

Tuvojoties Rīgas pils rekonstrukcijas un restaurācijas noslēgumam, VAS Valsts nekustamie īpašumi un pilnsabiedrība SBRE iepazīstinājusi ar telpu atjaunošanas darbiem četrās pils zālēs – Sūtņu akreditācijas, Ģerboņu, Baltā un Svētku zālē.

Pils greznākās zāles tiek atjaunotas to vēsturiskajā veidolā, rekonstruējot pat pašas sīkākās detaļas, lai ikkatrs griestu gleznojums, izcilnis vai dekors atgūtu greznu un telpām atbilstošu izskatu. Projekta ietvaros savu roku atjaunošanas darbiem pielikuši 250 strādnieki, kā arī vēl aptuveni 60–70 restauratoru strādājuši dažādās darbnīcās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Darba gaitā lielākie izaicinājumi bijuši saistīti ar Anša Cīruļa 86 gadus seno sienas gleznojumu restaurācija Sūtņu akreditācijas zālē, kuru sliktā stāvokļa dēļ restauratoriem rekonstrukcijas darbos nācies ieguldīt īpaši daudz laika un enerģijas.

Foto:

1929. gadā pabeigto tautisko zīmējumu atjaunošana bijusi sarežģīta, tomēr vairāku mēnešu ilgais darbs galu galā paveikts vēlamajā iznākumā – nostiprināta griestu un sienu apdare, attīrītas virsmas, lai pirmavota kvalitātē rekonstruētu un restaurētu sienu dekoratīvo apdari un tautiskā romantisma stilā veidotos A. Cīruļa griestu oriģinālgleznojumus. Telpā atjaunotas arī bronzas lustras un baltu glazētu podiņu krāsns, stāsta SIA ”RE&RE” restauratore, polihromijas speciāliste Sandra Priežčiekure.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas