FOTO, VIDEO! Tev tas jāredz! Tā izskatās vērienīgi atjaunotā Rīgas pils!

0 komentāri

Daļa Rīgas pils ir jau pilnībā rekonstruēta un nodota ekspluatācijā. Skaties.lv un LNT piedāvā aplūkot – kā tad tur tagad izskatās!

“Pret darbu kvalitāti man pretenziju nav!” tā saka mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālists Imants Lancmanis, kurš pēc ugunsgrēka uzņēmās Rīgas pils atjaunošanas padomes vadītāja darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto!

Video!

Esi informēts! Svarīgi fakti par Rīgas pils rekonstrukciju!

Rīgas pils rekonstrukcija tika uzsākta 2012. gada decembrī. Sagatavotā tāme pirmajai kārtai bija 34,9 miljoni eiro, bet reāli izlietotā summa – 34,2 miljoni eiro.

Lai arī lielākais darba apjoms paveikts vietējo speciālistu rokām, Rīgas pils Sūtņu zāles interjera atjaunošanā iesaistīti meistari no Itālijas. Tur bija nepieciešams atjaunot trūkstošos mēbeļu komplektus, kādus savulaik pilī bija iecerējis pirmskara Latvijas gleznotājs un lietišķās mākslas meistars Ansis Cīrulis.

Pusgadu pēc darbu sākšanas 2013. gada 20. jūnija vakarā pilī izcēlās ugunsgrēks. Tā zaudējumi mērāmi teju 4,9 miljonu eiro apmērā, un būvkompānija SBRE tos ieskaitīja īpašā Valsts Nekustamo īpašumu kontā.

Darbu otrā kārta, kas sāksies nākamgad, paredz Rīgas pils kastelas daļas restaurāciju un pārbūvi. Šo darbu izmaksas tiek lēstas ap 20 miljoniem eiro. Pēc šo būvdarbu pabeigšanas pilī varēs atgriezties Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Šā brīža prezidenta Vējoņa kabinets vēl tiek aprīkots ar sakaru komunikācijām, sagatavotas pie sienām izvietojamās gleznas. Plānots, ka Valsts prezidenta kanceleja uz Rīgas pili pārcelsies nākamā gada pirmajos mēnešos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas