FOTO, VIDEO! Renovētajā muzejā pamazām atgriežas mākslas darbi!

0 komentāri

Uz atjaunoto Latvijas Nacionālās mākslas muzeju sāk pārvest mākslas darbus. Otrdien, 8. martā, pirmais topošajā ekspozīcijā iekļauts viens no slavenākajiem izcilā latviešu tēlnieka Teodora Zaļkalna darbiem – granītā kaltā Cūka. 

Tieši šā eksponāta atgriešanās ir simboliska.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore:

Šis bija pirmais eksponāts, kas arī izgāja rekonstrukciju uzsākot, kad sākām vest laukā, bet, redziet, cilvēki neformālā aptaujā ir teikuši, ka šis ir vispopulārākais eksponāts muzeja ekspozīcijā cauri gadu desmitiem.

Foto

Izremontētajā muzejā vēl smaržo pēc krāsas, un šobrīd telpas ir tukšas, sienas baltas – divu mēnešu laikā muzejā plānots ievest mākslas darbus un izveidot ekspozīcijas.

Pēc rekonstrukcijas muzejam ir septiņi stāvi. Pieci ir virs zemes, bet divi – zem zemes. Restaurētās ēkas otrajā un trešajā stāvā atradīsies pastāvīgās ekspozīcijas.

Kopumā uz muzeju atpakaļ ir jāpārved ap 40 tūkstošiem mākslas darbu. Tas tiks paveikts divās kārtās – daļa līdz muzeja atklāšanai 4. maijā, bet daļa – līdz rudenim. No 4. maija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) būs atvērts apmeklētājiem sešas dienas nedēļā. Pirmdienās muzejs būs slēgts.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas