FOTO, VIDEO: entuziasti arī Latvijā novērojuši “asiņaino” Mēnesi

0 komentāri

Pirmdienas, 28. septembra, agrā rītā Latvijā bija novērojams pilns Mēness aptumsums, turklāt šoreiz Mēness krāsojās sarkans. Šo parādību, ko ārvalstu mediji nodēvējuši par “asiņaino” Mēnesi, steidza skatīt arī entuziasti un fotogrāfi Latvijā.

Latvijā Mēness aptumsuma vērošanu apgrūtināja lietus mākoņi, taču brīžiem parādību varēja vērot visā tās krāšņumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Diezgan grūti šodien bija notvert piemērotu brīdi, lai labi nofotografētu pilnu aptumsumu. Man sanāca to iemūžināt aptumsuma sākuma daļā, kad divas trešdaļas Mēness laukuma bija aizsegtas,” stāsta Mārtiņš Gills, Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs.

Aptumsuma laikā redzams, ka Mēness augšējā daļa ir sarkana. Tas faktiski nozīmē, ka Mēness ir iegājis Zemes ēnā, bet Zemi apjož atmosfēra. Mārtiņš Gills stāsta, ka “asiņainais” Mēness ir diezgan īpatnējs teiciens, kā šo parādību raksturot, un astronomi par to ir neizpratnē. Daži sludinātāji to sasaista ar pasaules gala drīzu iestāšanos, taču astronomiskais skaidrojums ir pavisam vienkāršs –  ja uz Mēness būtu iedzīvotāji, viņi redzētu lielu saulrietu uz Zemes.

Foto:

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas