FOTO un VIDEO: Latvijā iedzīvojušies Dienvidamerikas skaistuļi – alpakas

0 komentāri

Lai arī skaisto un mīlīgo alpaku dzimtene ir Dienvidamerika, tās paguvušas iedzīvoties arī Latvijas platuma grādos. Alpakas, izrādās, ir ne vien mīļas un glītas, bet arī ar vērtīgu vilnu, un tajā pašā laikā, jāteic, daudz gudrākas par aitiņām. 

Alpakas ir lamu radinieces, un šī šķirne radīta kā mājdzīvnieks Dienvidamerikā, kur tās nereti mīt Andu kalnos. Dzīvniekiem ir mīksts un silts kažoks, un tas ir vilnas dzīvnieks, tāpat kā aita. Alpaka gan ir lielāka, bet produktivitāte tai ir mazāka nekā aitai – alpakas cērpj reizi divos gados, kamēr aitiņas – katru gadu. Toties alpaku vilna ir ļoti vērtīga – viena no vērtīgākajām pasaulē, līdzīgi kā kamieļvilna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā alpakas nereti tur kopā ar aitām, jo alpakas uzņemas bara vadoņa lomu, kā arī sarga lomu.

Izrādās, Latvijas daba alpakas nebiedē, jo tām ir pietiekami silts kažociņš. Turklāt arī Andu kalnos Dienvidamerikā, kur tās mīt, ir diezgan skarbi apstākļi.

Skaties foto un video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas