FOTO: Skaties, kā izskatās 100 eiro vērtās baravikas Rīgas Centrāltirgū

0 komentāri

Pavasarī neierasti, bet patiešām – vai nu cītīgs sēņotājs, vai arī ļoti turīgs cilvēks jau maijā varēja nobaudīt šā gada baraviku mērci! Sēņu karalienes uz šķīvjiem steidz servēt glauni restorāni. Bet tirgū tās var nopirkt pat par 100 eiro kilogramā.

Skaties foto!

Jau gandrīz divas nedēļas Kalnciema kvartāla restorānā gardēžu garšas kārpiņas tiek lutinātas ar šogad Latvijas mežos augušām sviesta bekām, apšubekām un pat baravikām. ”Tie, kas nav dzirdējuši, tie izbrīnās un pat saka – kā, ko un kā un pat saka – parādiet mums, atnesiet, mēs neticam,” par šā gada sēņu ražu stāsta restorāna Māja šefpavārs Kazimirs Krūmiņš

Šīs meža veltes restorāna virtuvē nonākušas no Ādažu puses, un arī pašiem virtuves saimniekiem agrā sēņu raža bijis pamatīgs pārsteigums, ar kuru iepazīstinājis ilggadējais produktu piegādātājs – zemnieks. ”Pusotru nedēļu atpakaļ viņš mums piezvanīja un piedāvāja, ka ir tāda iespēja paņemt svaigas baravikas, pats biju godīgi izbrīnīts, negaidīju, ka tik ātri,” stāsta Kazimirs Krūmiņš.

Taču sēņu pētnieki jeb mikologi zina teikt, ka arī iepriekšējos gados šajā laikā dažviet bijis pa kādai bekai, turklāt sēnes esot vieni no organismiem, kas pielāgojušies ļoti mainīgajiem Latvijas apstākļiem. Ir pat atrastas gailenes janvārī. ”Tas, ka tās varbūt ir vairāk nekā parasti, nav tādi tikai atsevišķi gadījumi, bet, ka vietām ir diezgan daudz un ka jau var salasīt mērcēm un pat restorānam nodot, tas varbūt ir saistīts ar laika apstākļiem. Godīgi sakot, jūtamies brīžiem kā rudenī, un sēnes acīmredzot arī tāpat jūtas,” skaidro Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele

Šā gada ažiotāžu ap sēnēm mikologi skaidro arī ar faktu, ka cilvēki aktīvāk par dažādām parādībām ziņo arī sociālajos tīklos. Pirmo ziņu Dabas muzejs saņēma pirms vairākām nedēļām par bekām Rīgā, bet nu jau zina, ka tās pamanītas daudzās vietās visā Latvijā. Meža sēņu salidojumu no visdažādākajiem Latvijas novadiem var novērot Rīgas Centrāltirgū.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas