FOTO: Simtiem cilvēku piedalījušies vispasaules latviešu valodas diktātā

0 komentāri

Šodien simtiem cilvēku piedalījās pirmajā pasaules diktāta rakstīšanā latviešu valodā.

300 vārdus garo, dažādiem gramatiskiem “knifiem” bagāto tekstu no mūsdienu autora Jāņa Joņeva romāna Jelgava 94 rakstīja dažāda vecuma un profesiju cilvēki, lai pārbaudītu savas zināšanas latviešu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, Rīgā klātienē pirmā pasaules diktāta rakstīšanai tika atvēlētas 70 vietas Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas telpās.

Oskars, diktāta dalībnieks:

Es izlasīju Facebook un domāju, jāizmēģina iespēja. Neesmu nevienu diktātu rakstījis kādus sešus gadus. Ja rezultāti būs labi, tad noteikti varēšu lepoties ar to, ka nav aizmirstas skolā gūtās zināšanās.

Gundega, latviešu valodas skolotāja:

Diktātu es neesmu rakstījusi kopš skolas laikiem, esmu tikai diktējusi citiem. Jāpievērš uzmanība latviešu valodas pareizrakstībai un pareizai izrunai arī. Tas man šķiet ļoti, ļoti svarīgi.

Foto:


300 vārdu garais diktāta teksts izvēlēts no Eiropas Savienības literatūras balvu ieguvušā Jāņa Joņeva romāna Jelgava 94. Tam saņemta paša autora atļauja, arī lai veiktu dažas izmaiņas tekstā. Diktāts ir garāks un sarežģītāks nekā skolās. Tā rakstīšanai bija nepieciešamas aptuveni 35 minūtes.

Pieredzējusī latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Ruža, kura piedalījās diktāta izvēlē, gan norāda, ka tekstā bijis pietiekami daudz vietu, kur varētu uzķerties.

Pēc organizatoru aplēsēm, klātienē kopumā diktātu rakstīja ap 200 dalībnieki Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē.

Savukārt neklātienē portālā raksti.org bijuši vairāk nekā 700 cilvēki no visas pasaules – teju visām Ziemeļvalstīm, dauzām Eiropas pilsētām, tostarp Lielbritānijas un Kipras, kā arī no Gruzijas, ASV, Austrālijas un Brazīlijas.

Diktātu labošana notiks mēnesi, un rezultātus cilvēki varēs uzzināt tajās pašās vietās, kur diktāts rakstīts.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas