FOTO: Rīgā ieradies pasaulē vecākais auto; ar tā iedarbināšanu gan neveicas kā plānots

0 komentāri

Lai sagaidītu restaurētā Rīgas Motormuzeja atklāšanu 2. jūlijā, šodien Doma laukumā tika sākta atskaite līdz muzeja atklāšanai. Tika prezentēts pasaules vecākais auto Benz Patent Motorwagen, kurš kā pirmais dosies uz restaurēto muzeju. Šis auto pirms 130 gadiem aizsācis pasaules autobūvi, tā autentiskā replika ir vērtīgs muzeja jaunieguvums.

Unikālais automobilis ražots Lielbritānijā un izmaksājis 40 000 eiro. Diemžēl gandrīz piecdesmit minūtes automašīnu nav izdevies iedarbināt. Muzeja darbinieki TV3 Ziņām stāstīja, ka vakardien vairākas reizes tas izdevies ar pirmo reizi. Lai šādu automašīnu iedarbinātu, tās aizmugurē ar rokām ir jāgriež rats. Beigās gan automašīnu izdevās iedarbināt, un tā devās ceļā uz savu jauno mājvietu – Rīgas Motormuzeju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

FOTO

Jau ziņojām, ka Rīgas Motormuzeju 2013. gada 15. aprīlī slēdza, lai renovētu un iekārtotu citādāk. Toreiz solīja, ka muzejs durvis vaļā vērs jau 2014. gadā – taču tagad jau 2016. gads, bet rekonstrukcija vēl nav noslēgusies. Muzeja pārstāvji skaidro, – veicot rekonstrukcijas darbus, atklājušās daudzas tehniskas problēmas, kas netika paredzētas sākumā. Tāpat rekonstrukcijas laikā tika mainīti būvnormatīvi, tādēļ nācās veikt papildu darbus.
Izmaksas gan būtiski neesot augušas – būvdarbi un ekspozīcijas iekārtošana izmaksāja nepilnus trīs miljonus eiro.

Reportāžu no automašīnas prezentācijas skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas