Foto: protestu plakāti pēdējos 10 gadus ar gandrīz nemainīgām prasībām

0 komentāri

Pēdējos 10 gados notikušajās izglītības darbinieku un mediķu protesta akcijās saukļi un prasības gandrīz nav mainījušās. Izskatot protesta akciju arhīvus, redzams, ka samilzušās problēmas nozarēs nav izdevies atrisināt gadiem, kaut arī mainījušies gan valdību vadītāji, gan ministri.

Plakātos teju katrā akcijā dominē saukļi par cilvēka cienīgu dzīvi, par vēlmi palikt Latvijā, nevis braukt lasīt sēnes Īrijā, ar aicinājumiem pašiem tautas kalpiem savilkt jostas un nelāpīt budžeta problēmas uz algu rēķina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, 9. Saeimas darbības laikā 2007. gada 11. oktobrī  jau no agra rīta pie parlamenta ēkas durvīm piketēja dažādu nozaru arodbiedrību pārstāvji. Vienam no protestētājiem tolaik rokās bija plakāts ar uzrakstu “Mēs par cilvēku cienīgu dzīvi, nevis dzīvniecisku eksistenci”. Šodien, 2016. gada 1.maijā, Doma laukumā arodbiedrību rīkotās tautas sapulces vienojošais nosaukums ir līdzīgs – “Par cienīgu darbu un cienīgu darba samaksu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā”.

Visās akcijās prasības bijušas saistītas ar nepietiekamo finansējumu un aicinājumu sakārtot nozares.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas