FOTO: pie Lubāna ezera atklāta jauna dabas taka

0 komentāri

Lubāna mitrāja Tīrumnieku purvā atklāta gandrīz kilometru gara koka laipa – purva dabas taka.

Dabas taka ir pieejama jebkurā laikā un ikvienam dabas mīļotājam. “Apstājoties uz laipas, mēs varam apskatīt visus trīs purva veidus. Nav jābrien kilometriem tālu, lai to visu ieraudzītu,” stāsta tūrisma jomas pārstāve Anna Macāne. Vasarā šī vieta esot kā dabīgs SPA, jo ūdens Tīrumnieku purva ezeriņā esot ļoti tīrs un mīksts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Šī vide ir aizsargājams dabas liegums un šeit neko nedrīkst plūkt,” akcentē A. Macāne, atklājot, ka Tīrumnieku purvā sastopams arī visindīgākais Latvijas augs – velna rutks.

Lubāna mitrājā izveidoti arī vairāki velomaršruti, kas galvenokārt ved apkārt Lubāna ezeram – pa dambjiem, cauri mežiem un arī apkārt Tīrumnieku purvam.

Tāpat šoruden jaunie ģeogrāfi Lubāna mitrāja Tīrumnieku purvā atklājuši kādu interesantu izklaides veidu – drošu brišanas veidu pa purvu ar nelielām, slēpēm līdzīgām purva kurpēm, kas pasaulē plašāk tiek izmantotas brišanai pa sniegu.

”Mēs esam ģeogrāfi, kas visu laiku ceļo apkārt, un esam pētījuši purvus, kuros esam iebriduši līdz pat padusēm. Sākumā meklējām risinājumu sev, bet izrādās, ka tas interesē arī citiem. Latvijā tādi esam vienīgie,” atklāj uzņēmuma Purva bridēji pārstāvis un purva kurpju idejas autors Kristaps Kiziks.

Būtībā jau purvs nav bīstams pastaigām pa to, bet, dodoties uz purvu, ir tomēr jābūt nelielām zināšanām – jādomā par to, kur likt kāju. ”Purvs ir vistīrākā vide pasaulē, un tas ir piesūcies ar ūdeni, kuru droši var dzert.

Foto!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas