FOTO: ļaudis pulcē Balto galdautu svētku ieskandināšanas pasākums

0 komentāri

4. maija svinībās Latvijā ir iecerēts iedibināt jaunu tradīciju – Baltā galdauta svētkus. Jau pirmdien, 2. maijā, īsi pirms Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienas, Latvijas Institūts kopā ar uzaicinātiem viesiem vienā no Vecrīgas pagalmiem rīkoja Baltā galdauta svētku ieskandināšanas pasākumu.

Šajā gadā aizsākoties, ir plānots, ka šī tradīcija iesakņosies gan Latvijas iedzīvotāju ģimenēs, gan arī ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem.

Šogad Latvijas Institūta aicinājumam svinēt Baltā galdauta svētkus ir atsaukušās latviešu kopienas Austrālijā, Vācijā un Beļģijā, baltais galdauts parīt tiks klāts arī daudzās Latvijas pilsētās, tostarp Talsos.

Par šīs jaunās tradīcijas simboliem varētu kļūt viss, kas ģimenē rāda svētku noskaņojumu – kliņģeris uz galda, sarkanbaltsarkans karogs, un, protams, pats baltais galdauts.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas