FOTO: Latvijas trūcīgie šogad saņēmuši jau 173 000 pārtikas paku

0 komentāri
FOTO: Latvijas trūcīgie šogad saņēmuši jau 173 000 pārtikas paku

Šā gada pirmajā pusgadā Latvijas trūcīgajiem iedzīvotājiem izdalīti jau 173 000 pārtikas preču, kā arī gandrīz 35 000 higiēnas un saimniecības preču komplekti, informē Labklājības ministrija.

Palīdzību vistrūcīgākajiem nodrošina Eiropas Atbalsta fonds, un no visiem piegādātajiem pārtikas preču komplektiem nabadzīgie iedzīvotāji jau saņēmuši gandrīz 90 000 komplektu, savukārt no higiēnas un saimniecības preču komplektiem – gandrīz 16 000 komplektu. Vienlaikus izdalītas arī mazliet vairāk nekā 300 gatavās maltītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat īstenoti vairāk nekā 240 papildpasākumi, iesaistot tajos pāri par 5000 cilvēku. Visbiežāk sniegtas individuālas konsultācijas un informācija, rīkotas lekcijas saistībā ar veselību un pirmās palīdzības sniegšanas mācībām, īstenotas mācības ēdiena gatavošanā, izmantojot produktus, kādi ir komplektos, rīkoti semināri, kuros notikušas tikšanās ar dažādiem speciālistiem, organizēti pasākumi bērniem, kā arī pašpalīdzības grupas.

Skaties foto:

Vienlaikus Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) informē, ka 27. jūlijā uz mācību piederumu komplektu piegādi ir izsludināts atkārtots iepirkums. Tas nozīmē, ka Fonda partnerorganizācijas mācību piederumu komplektu izdali uzsāks pēc atkārtoti izsludinātā iepirkuma procedūru noslēgšanās.

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām trūcīgās vai krīzes, vai ārkārtas situācijās nonākušās ģimenes, kurās ir 5 līdz 16 gadus veci skolēni, ir tiesības mācību piederumu komplektus saņemt tajā kalendārajā gadā, kurā izsniegta izziņa par trūcīgas vai krīzes vai ārkārtas situācijā esošas personas statusu, neatkarīgi no izziņas derīguma termiņa.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, LM ir lūgusi sociālajiem dienestiem skaidrot esošo situāciju potenciāliem mācību piederumu paku saņēmējiem, informējot viņus par detalizētu komplektu saturu, lai tādējādi dotu iespēju ģimenēm plānot 2015./2016.mācību gadā iegādājamo preču apjomu.

Vienlaikus LM akcentē, ka Fonda atbalsts drīkst tikai papildināt valsts un pašvaldību sniegto palīdzību nevis aizstāt to. Līdz ar to LM aicina pašvaldību sociālos dienestus, līdzīgi kā iepriekš, sniegt sociālos pabalstus trūcīgu ģimeņu skolēniem mācību piederumu iegādei sākot jauno mācību gadu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas