Tērvetes dabas parkā drīzumā atklās vēl nebijušu koka tiltu gājējiem

4 komentāri
Tērvetes dabas parkā drīzumā atklās vēl nebijušu koka tiltu gājējiem
Foto: IKTK

Tērvetes dabas parkā drīzumā tiks uzstādīts pirmais liekti līmētais koka tilts, portālam Skaties.lv pastāstīja tilta izgatavotāja uzņēmuma IKTK pārstāvis Gatis Eglītis.

Tērvetes dabas parkā tilts savienos informācijas centru vienā pusē un stāvlaukumu otrā pusē. Līdz šim, lai nokļūtu no vienas puses uz otru, nereti bērni šķērsoja šoseju, stāsta G. Eglītis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tilts ir īpašs, jo radīts no liekti līmētām koka detaļām, līdz ar to tas iederas Tērvetes dabas parka ainavā. ”Negribētu tajā vietā redzēt metāla tiltu vai dzelzsbetona tiltu. Koks tur ir tieši laikā,” akcentē G. Eglītis.

Šis ir garākais koka tilts Latvijā – tā kopgarums, ieskaitot pieejas rampas tilta abās pusēs, ir simts metri. Pats tilts ir 34 metrus garš. Tiltu apmeklētājiem varētu atvērt novembra vidū.

”To var uzskatīt par veiksmes stāstu, un patlaban uzņēmums ir  vienīgais Latvijā, kas līmē tik lielu dimensiju detaļas,” stāsta IKTK pārstāvis. Šī būvobjekta pasūtītājs ir Latvijas Valsts meži (LVM), taču, lai taptu tilts, piedalījušies arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pētnieki, un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieki.

Pirms tilta montāžas tika veikti dažādi testi, tāpat paredzēts tā monitorings, lai noteiktu, ”kā konstrukcijas uzvedas Latvijas klimatiskos apstākļos”.

Foto:

4 komentāri

TOP komentāri

 • domum
  +4

  domum

  Pirms ver vaļā muti, palasi A. Brigaderes pasakas. Tev smadzeņu nepietiek, lai izprastu ko es rakstīju. Pasaku rūķiem nav nekā kopīga ar padomisko ateistu "stilu" visur bāzt savus velnus jun raganas. Šitā padomju "atejiste" man kaut ko mēģinās stāstīt par Brigaderes darbiem. Pati neko nejēdz par Brigaderes darbiem.

  22.10.2015 19:37

 • domum
  +2

  domum

  Sačakarēja to dabas parku. Izbijušajiem komjauniešiem fantāzija nekur tālu nav tikusi un atkal uzbāžās ar saviem velniem un raganām. Padomju okupācijas laikā šie visur bāzās ar savām velna un raganu tēlu skulptūrām, veikalos tirgoja no māla taisītas krūzes un pīpes ar velna ģīmjiem, vēl joprojām tie primitīvie "atejisti" nekur nav tikuši, pat Tēvetes dabas parkā uzpspiež savus velnus un raganas. Primitīvie.

  22.10.2015 17:20

 • Ama
  +1

  Ama

  Nu jā. Sprīdīti jau smalkais kundziņš nav pat filmā redzējis....

  22.10.2015 21:12

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas