FOTO: Latgalē atjaunots unikāls un autentisks vecticībnieku ciems

0 komentāri

Lai arī vēl pirms neilga laika bija bažas, ka vēstures liecības aizies nebūtībā, izrādās, ka Latgalē, Naujienes novadā, atjaunotā vecticībnieku sādža kļuvusi par vienu no iecienītākajiem tūrisma galamērķiem.

Slutišķu sādžu vecticībniekiem Naujienes novadā, Daugavas lokos, nācās pamest astoņdesmito gadu beigās, kad tika plānots tur būvēt Daugavpils HES. Kopš tā laika vecticībnieku mantojums sāka pamazām bojāties, taču tagad tas ir pilnībā atjaunots un tiek piedāvāts tūristu apskatei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Vecticībnieku sādžas ļoti atšķiras no pārējās Latvijas, jo jau izsenis vecticībnieki, bēgot no pret viņiem vērstām represijām, centās apmesties no pārējās sabiedrības noslēgtās teritorijās, lai varētu saglabāt savu kultūras mantojumu.

Mūsu valstī patlaban dzīvo vairāki tūkstoši vecticībnieku.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas