FOTO: jaunie zemessargi piedalās eksperimentālās mācībās

0 komentāri

34 jaunie zemessargi piedalās mācībās Kurmenes pagasta Impās, un šīs mācības atšķiras no citām ar to, ka tās nenotiek saraustīti nedēļas nogalēs, bet gan koncentrēti, ilgākā laika posmā, no Kurmenes ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zariņš.

Zemessargu pamatapmācības nometne sākās 29. jūnijā, un to rīko Zemessardzes 55. kājnieku bataljons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nometnē piedalās 34 jaunie zemessargi, kā arī astoņi zemessargi, kuri jau ieņem nodaļas komandiera amatu. Pirmajā nometnes posmā jaunie zemessargi apguva darbības ar ieročiem, lauka kaujas iemaņas un darbu ar karti un orientēšanos apvidū.

Skaties foto!

Otrajā posmā turpinājās lauka kaujas iemaņu apgūšana, kā arī tika apgūtas iemaņas medicīnā un sakaru procedūrās.

Trešais, noslēdzošais, apmācību posms ir iegūto militāro zināšanu un iemaņu praktiska izmantošana, veicot vairāku dienu pārgājienu. 24. jūlijā, nometnes noslēguma fāzē, plānota personāla transportēšana ar helikopteriem, piesaistot arī ASV Black Hawk helikopterus.

Savukārt sestdien, 25. jūlijā, Aizkrauklē notiks noslēguma ceremonija, uz kuru būs aicināti arī zemessargu ģimenes locekļi, draugi un citi interesenti.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas