FOTO: Jaunās “ātrās palīdzības” automašīnas

1 komentārs
FOTO: Jaunās “ātrās palīdzības” automašīnas
Foto: LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sācis pakāpenisku atteikšanos no automašīnu ārpakalpojuma izmantošanas un sola, ka pakalpojums tiks nodrošināts bez jebkādiem pārrāvumiem.

No 18. marta dienests pakalpojumu nodrošina paša spēkiem septiņās teritorijās – Tukumā, Kandavā, Ogrē, Lielvārdē, Madlienā, Siguldā un Saulkrastos. Šajās teritorijās pakalpojums tiek nodrošināts ar dienesta rezerves mašīnām, kas iepirktas 2012./2013. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

No trešdienas plkst. 9.00 dienests ir pārņēmis desmit automašīnu nodrošināšanu. Tas tika veiksmīgi izdarīts, absolūti neietekmējot operatīvo situāciju, žurnālistiem preses konferencē norādīja NMPD vadītājs Armands Ploriņš.

Skaties foto:

Šobrīd no 42 ātrās palīdzības mašīnām, kas netika izmantotas, bet stāvēja dienesta autobāzēs, tehniskā kārtībā ir savestas 22, bet vēl 20 tiek remontētas.

Kā skaidroja Ploriņš, šo 22 mašīnu remontēšanā ir ieguldīti 24 000 eiro, tomēr par galējām izmaksām varēs spriest tikai tad, kad būs salabotas visas mašīnas.

Savukārt, kā akcentēja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), pēc remontam iztērētā finansējuma apzināšanas par atlikušo summu plānots iegādāties pilnībā jaunas ātrās palīdzības mašīnas, kā arī nākamgad iecerēts iegādāties 38 jaunas mašīnas. Kā norādīja ministrs, iedzīvotāji var būt droši, ka pakalpojums tiks nodrošināts bez pārrāvumiem.

“Šodien vismaz Siguldā un Saulkrastos tas pakalpojums tiek sniegts kvalitatīvāks, jo tās mašīnas, kas ir uz līnijas, ir būtiski labākas nekā tās, kas tika izmantotas šo pakalpojumu, pērkot ārpakalpojumā,” minēja Belēvičs.

Kā ziņots, kopš 2010. gada Rīgas reģionālā centra operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus un to autovadītājus nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs – AS Rīgas sanitārā transporta autobāze. Līgums ar uzņēmumu beigsies 2015. gada aprīlī, un valdība nolēmusi neturpināt šāda veida ārpakalpojumu.

Papildus Veselības ministrija nolēmusi nodot vairākas līdz šim NMPD Rīgas reģionam pakļautās pilsētas citu reģionu pārvaldībā. Turklāt ministrija to uzdevusi izdarīt ātrāk, nekā bija paredzēts iepriekš. Šīs pilsētas ir jau minētās Tukums un Kandava, kā arī Ogre, Madliena un Lielvārde, kas nodotas Kurzemes un Zemgales reģiona pārvaldībā.

Savukārt Siguldas pilsēta no šodienas nodota Vidzemes reģionālā centra pārvaldībā, bet Saulkrasti paliks pakļauti Rīgas reģiona centram. Kā rakstīts iepriekš, abās šajās pilsētās no 18. marta neatliekamo medicīnisko palīdzību nodrošinās, izmantojot valsts automašīnas, nevis AS Rīgas Sanitārā transporta autobāze nodrošinātās.

1 komentārs

TOP komentāri

  • hai!
    +1

    hai!

    Vai būs ,kas strādā par tādām algām,kāda ir šobrīd ārsta palīgam,skolu beidzot?!Vai nevajadzētu pārskatīt štata vienības katrā reģionā?!Birokrātija un papīru kalnu dēļ sēž vesels bars cilvēku ,kas ar to vien nodarbojas...ne jau ar mazām algām..

    19.03.2015 09:46

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas