FOTO: Irbenē vērienīgie lokatora rekonstrukcijas darbi tuvojas noslēgumam

0 komentāri

Kā ziņots, Ventspils Augstskolas Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centrā Irbenē tiek veikti vērienīgi rekonstrukcijas darbi radioteleskopu antenām. Plānots, ka 10. jūnijā atjaunotā RT – 32 antena tiks pacelta atpakaļ balsta tornī.

Atjaunošanas darbus ievērības cienīgus padara kaut vai tas, ka, ņemot vērā radioteleskopa gabarītus, atjaunošanas darbi ir ārkārtīgi vērienīgi. Kaut vai fakts, ka antenu atpakaļ uzstādīs viens no pasaulē lielākajiem celtņiem, – kompānijas Arsava rīcībā esošais pacēlājs Liebherr LG1750, kura uzstādīšanai nepieciešamas vismaz 3 dienas. Lai uzstādītu celtni uz Irbeni dosies 30 tehnikas vienības – 27 kravas automašīnas, kā arī vēl trīs papildus celtņi.

Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centrs aicina interesentus 10. jūnijā ierasties Irbenē un klātienē vērot, kā tiks pacelta un novietota balsta tornī antena, kura sver gandrīz 80 tonnu.

Kas jauns piedāvā iepazīties ar Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra fotogaleriju par vērienīgajiem atjaunošanas darbiem.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas