FOTO: Irbenē vērienīgie lokatora rekonstrukcijas darbi tuvojas noslēgumam

0 komentāri
FOTO: Irbenē vērienīgie lokatora rekonstrukcijas darbi tuvojas noslēgumam

Kā ziņots, Ventspils Augstskolas Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centrā Irbenē tiek veikti vērienīgi rekonstrukcijas darbi radioteleskopu antenām. Plānots, ka 10. jūnijā atjaunotā RT – 32 antena tiks pacelta atpakaļ balsta tornī.

Atjaunošanas darbus ievērības cienīgus padara kaut vai tas, ka, ņemot vērā radioteleskopa gabarītus, atjaunošanas darbi ir ārkārtīgi vērienīgi. Kaut vai fakts, ka antenu atpakaļ uzstādīs viens no pasaulē lielākajiem celtņiem, – kompānijas Arsava rīcībā esošais pacēlājs Liebherr LG1750, kura uzstādīšanai nepieciešamas vismaz 3 dienas. Lai uzstādītu celtni uz Irbeni dosies 30 tehnikas vienības – 27 kravas automašīnas, kā arī vēl trīs papildus celtņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centrs aicina interesentus 10. jūnijā ierasties Irbenē un klātienē vērot, kā tiks pacelta un novietota balsta tornī antena, kura sver gandrīz 80 tonnu.

Kas jauns piedāvā iepazīties ar Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra fotogaleriju par vērienīgajiem atjaunošanas darbiem.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas