FOTO: atpūtas braucienā Čīlē latviešu māksliniece izglezno kādu sienu ar Lielvārdes jostas rakstu

2 komentāri

Kāda latviešu māksliniece Karīna Andrejeva devās atpūtas braucienā uz Čīli, taču, mostoties iedvesmai, vairs nespēja sēdēt, rokas klēpī salikusi un līdz nepazīšanai pārvērta kādu sienu – neizskatīgu betona kluci pārvērta mākslas darbā ar Lielvārdes jostas motīvu. Vietējie pat joko – pēc šā darba varētu celties nekustamā īpašuma cenas šajā rajonā.

“Uz Čīli devos mēnesi garā atpūtas braucienā. Taču jau laicīgi jutu, ka nagi niez uz kādu mākslas projektu. Valparaiso reģions Čīlē ir slavens ar sienu gleznojumiem, tādēļ radās ideja, ka arī es varētu atstāt kādu vizuālu vēstījumu,” portālam Skaties.lv stāsta Karīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņa paziņoja par savām idejām paziņām Čīlē, ar kuriem reiz bija iepazinusies Latvijā. “Veiksmīgā kārtā drīz vien īstā siena tika atrasta. Par to liels paldies Naranjo-Urenda ģimenei. Pats darba process ilga aptuveni četras dienas. Sienu pakāpeniski gruntēju un apgleznoju, bet pēc pirmās dienas sapratu, ka viena pati ar šo galā varu arī netikt, tādēļ palīdzēt pieaicināju mūziķi un aktieri Felipi Naranjo,” stāsta Karīna.

“Par pašu ideju runājot, šķita pašsaprotami, ka jāzīmē kaut kas, kas kaut kādā mērā raksturo mani, manu identitāti, tādēļ arī izlēmu zīmēt interpretāciju par Lielvārdes jostu. Visvairāk priecēja vietējo iedzīvotāju atsaucība. Gandrīz katrs garāmgājējs vēlējās aprunāties un tā bija lieliska iespēja pastāstīt par Latviju un latviešiem,” atklāj māksliniece.

Pēc šī darba viņa saņēma uzaicinājumus apgleznot arī citas sienas tajā pašā rajonā, bet tam vairs nebija atlicis laika. “Kāds pat jokoja, ka rajonā uzreiz cēlusies nekustāmā īpašuma vērtība Lielvārdes jostas sienas dēļ. Protams, āķis tagad lūpā un ir idejas šādu vai līdzīgu projektu atkārtot citās valstīs, bet par to vēl šobrīd par agru runāt,” stāsta Karīna.

Skaties foto!

2 komentāri

TOP komentāri

 • ..
  +1

  ..

  VISMAZ ŠIIM ZĪMĒM IR JĒGA ,NEKA TU8KSIEM REKLAAMU BILDEEM

  29.04.2016 12:39

 • ..
  0

  ..

  skaisti un domaaju ,ka latvijas sienas arii gaida sos skaistumus no LIELVAARDES JOSTAS ..........PILSEETA LATVIJA BUUTU PASARGAATA NO LAUNAA UN DOMAAM PAR LAUNO

  29.04.2016 12:39

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas