Finansējums privātajiem bērnudārziem tomēr būs, sola politiķi

2 komentāri

Finansējums privātajiem bērnudārziem būs – šādu vēsti satrauktajiem vecākiem nodod politiķi, norādot, ka tagad to pilnā apmērā finansēs pašvaldības, nevis, kā līdz šim, valsts. Lielākā daļa vietvaru šo uzdevumu jau pašreiz pilda bez problēmām, iebilst tikai bagātās Pierīgas pašvaldības.

Valsts līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem pašvaldības sāka saņemt pirms trim gadiem. Tas bija kā atbalsts vecākiem, ja vietu trūkuma dēļ bērns spiests apmeklēt privātos dārziņus. Valdība lēma šo uzdevumu atkal nodot pašvaldību rokās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Politiķi stingri akcentē, – finansējums privāto bērnudārzu apmeklēšanai būs, vienīgi to tagad nodrošinās pašvaldības.

Pašlaik svarīgākais ir izstrādāt metodiku, kā aprēķināt, cik liels finansējums par katru bērnu nepieciešams. Pašvaldībām turpmāk būs arī jāatbalsta auklīšu dienests.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas prognozēm šogad rindā uz pašvaldības bērnudārziem varētu būt teju 9000 bērnu. Tendence liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem bērnu skaits, kuri netiek pašvaldības bērnudārzā, pakāpeniski mazinās.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Lena Kuzmina
  0

  Lena Kuzmina

  atvainojos: Man liek parakstīt jauno līgumu, kur rakstīt, ka finansējuma pārtraukšanas gadījumā man jāmaksa pašai pilnu maksu ar 2016.gada 1.janvāri.

  16.09.2015 21:20

 • Lena Kuzmina
  0

  Lena Kuzmina

  Interesanti, kad tiek plānots pabeigt un pieņemt jauno metodiku? Valsts ieredni jau paziņoja par atteikšanu līdzfinansēt, bet metodika nav izstrādāta un apstiprināta, vienlaicīgi pašvaldības gatavo savus budžetus un 2016.gada būdžetos neliek finansējuma palielinājums, bat oficiāli apstiprina pabalstu 132 euro apmērā uz vienu bērnu. Man liek parakstīt jauno līgumu, kur rakstīt, ka finansējuma pārtraukšanas gadījumā man jāmaksa pašai pilnu maksu ar 2015.gada 1.janvāri. Valsts ieredni nevarēja āgrāk sagatovot un saskaņot ar pašvaldēm jauno metodiku, lai ar 01.01.2016 nemocīt vecākus un bērnus?

  16.09.2015 21:18

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas