Farmācijas kompānijām būs jāpublisko dati, kuru ārstu dalību konferencēs tās apmaksājušas

0 komentāri

Farmācijas kompānijas pirmo reizi publiskos datus par to, kādus pasākumus un konferences tās ir finansējušas un kuru ārstu dalību tajās ir apmaksājušas.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem dati tiks publicēti Veselības inspekcijas mājaslapā. Farmācijas kompānijas un ārsti cer, ka lielāka atklātība kliedēs bažas par to, ka Latvijas mediķi varētu atrasties interešu konfliktā. Kā norāda ārsti, valsts no viņiem pieprasa mūža izglītību, bet par to nemaksā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Elmārs Rancāns, Latvijas Psihiatru asociācijas viceprezidents:  

Tā kā kongresu izmaksas ir vērā ņemamas, Latvijas valsts sistēmā strādājošie ārsti, pat akadēmiskie mācībspēki, par saviem līdzekļiem šādas konferences nevar atļauties. Jo mūsu ienākumi ir tādi, kādi ir. Pretī Rietumu kolēģu algām, kur viņi, protams, paši no saviem līdzekļiem piedalās šādās konferencēs. Latvijā tiek gūts atbalsts no farmaceitiskām industrijām Latvijas likumdošanā noteiktajā kārtībā.

Plānots, ka farmācijas kompāniju sniegtais atbalsts mediķiem tiks publiskots aprīlī.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas