Esiet tam gatavi! Kūstošā sniega un lietus dēļ Latvijā ir nopietni plūdu draudi

0 komentāri

Sniegs lielākajā daļā Latvijas ir nokusis, un sācis celties ūdens līmenis. Tiek prognozēts, ka lietus un sniega ūdeņi jau šonedēļ applūdinās dažas zemākās vietas.

Ar pamatīgām bažām straujo sniega kušanu vēro Ogres iedzīvotāji. Jau ierasts, ka tieši Ogres upē intensīvas sniega kušanas dēļ strauji ceļas ūdens līmenis, appludinot plašas teritorijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Aizgājis biju pie upes, pagaidām nekas tāds – daudz izkusis, bet ūdens tikai drusku ir virsū, pagaidām neko nemana,” saka Ogres iedzīvotājs Jānis.

Visstraujākais ūdens līmeņa kāpums un līdz ar to arī plūdu iespējamība ir mazo Kurzemes un Vidzemes upju krastos. Pagājušajā diennaktī straujākais ūdens kāpums reģistrēts Kurzemē. Bārtā, pie Latvijas un Lietuvas robežas ūdens cēlies vairāk nekā par diviem metriem. Tikmēr Nīcas pašvaldības vadītājs Agris Petermanis gan atzīst, ka pagaidām plūdu draudi neesot.

Foto

Ūdens līmenis kāpj arī citās mazajās Kurzemes upēs – Durbē, Užavā, bet lielajās upēs Abavā un Ventā tas tikai sākas. Tāpat arī Zemgales, Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmeņa paaugstināšanās tikai sākas.

Hidrologi prognozē, ka tuvākajās diennaktīs ūdens līmeņa celšanās turpināsies un applūdīs zemākās vietas, iespējama arī ledus lūšana un sastrēgumu veidošanās, taču šogad plūdu risks nav tik liels kā iepriekšējos gadus.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas