Esiet piesardzīgi! Reģistrēts jau pirmais gripas saslimšanas gadījums

0 komentāri

Pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts pirmais gripas saslimšanas gadījums, tomēr runāt par epidēmiju šobrīd ir pāragri, norāda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore Inga Šmate.

Konkrētais pacients pie mediķiem vērsies saistībā ar augšējo elpceļu infekciju, bet analīzēs viņam konstatēts arī B tipa gripas vīruss. Kaut arī rudens sezonā var tikt atklāti pirmie saslimšanas gadījumi, tomēr gripas sezonas sākums nebūs ātrāks par decembri, norāda SPKC direktore.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ierasti gripas sākas janvāra sākumā pēc skolēnu ziemas brīvlaika un ilgst līdz pat martam-aprīlim. Šogad izplatīti būs divi A un divi B tipa gripas vīrusi ar vidēju intensitāti, taču ārkārtas situācija nav gaidāma, prognozē Šmate.

Pērn saistībā ar gripas slimību Latvija mira 39 cilvēki – šo cilvēku vidējais vecums bija 70 gadu, un neviens no viņiem nebija pret to vakcinējies.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas