Esi uzmanīgs! Eiropā pieaug viltoto zāļu apmēri, sekas var būt ļoti bēdīgas

0 komentāri

”Labākajā gadījumā var izsaukt kādas blakusparādības, sliktākajā gadījumā – var ārkārtīgi bēdīgi beigties,” tā viltotu zāļu lietošanu komentē Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks.

Pēdējo gadu laikā viltoto zāļu apjoms Eiropā ir pieaudzis piecas reizes. Latvijā vēl nav ziņu par šādiem gadījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču, iegādājoties aizdomīgas zāles, var rasties nopietnas komplikācijas. Šādas zāles var būt arī nesaderīgas ar citiem medikamentiem, ko cilvēks lieto.

Par viltotiem tiek uzskatīti tie medikamenti, kuru tirdzniecības vietām nav licences.

Latvijā reģistrētas sešas aptiekas internetā. Lietuviešiem – nevienas, jo dienvidu kaimiņi tām neuzticas, Igaunijā – viena. Visvairāk tādu aptieku ir Vācijā un Lielbritānijā. Lai atpazītu to, ka arī internetā iegādātas zāles ir drošas, izstrādāts īpašs logotips.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas