Esi prātīgs! Latvijā izdeguši 300 hektāri mežu cilvēku dēļ

0 komentāri

Valstī jau mēnesi ir mežu ugunsnedrošais periods. Kopš gada sākuma postījumi, pie kuriem galvenokārt vainojama cilvēku darbība, mērojami vairāk nekā 300 hektāru platībā.

Vēl pirms sezonas sākuma Valsts meža dienesta darbiniekiem bija skaidrs, ka meža ugunsgrēku skaita ziņā šis būs ļoti karsts periods. Šā gada piecu mēnešu laikā jau notikuši 356 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 309 hektāri, kas ir vairāk nekā puse no visiem meža ugunsgrēkiem pērn.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja ugunsgrēks mežā ir noticis agrā pavasarī, kad augsne vēl ir mitra, tad cieš tikai meža zemsedze un kokiem bojājums netiek nodarīts. Taču, ja deg kūdra un uguns tiek pie koka saknēm, tad viss koks iet bojā. Cieš arī dzīvnieki. Daļa no viņiem paspēj aizbēgt, bet citiem izejas nav.

Viens no lielākajiem pēdējā laika ugunsgrēkiem noticis 13. maija piektdienā Medempurvā. Tur mežs dega gandrīz 10 hektāru lielās platībā. Dūmus varēja redzēt pat no Dienvidu tilta Rīgā. Babītes Meža ugunsdzēsības stacijas vadītājs Aivars Kovals bija šī ugunsgrēka dzēšanas darbu vadītājs. Viņš norāda, ka šī bija pirmā reize viņa praksē, kad bija nepieciešams izmantot helikopteru, jo Medemciemu līdz atklātām liesmām atdalīja vien 500 metri.

Augstās bīstamības ugunsgrēks Medempurvā tika dzēsts trīs dienas, un iesaistīti tika 30 ugunsdzēsēji. Iespējamais uguns izcelšanās iemesls varētu būt saistīts ar garām braucošo kvadriciklu, kura vadītājs nemaz nepamanīja, ka viņa pārvietošanās līdzeklis izraisa aizdegšanos. Šādi gadījumi nav retums meža ugunsdzēsēju ikdienā. Ugunsdzēsības stacijas vadītājs atzīst, ka viens no lielākajiem draudiem pašiem ugunsdzēsējiem ir nevis uguns, bet gan kas cits.

Kas? Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas