Latvijā Pasažieru vilciens varētu ņemt piemēru no Londonas metro un ieviest “zonu sistēmu”

0 komentāri

Pasažieru vilciens plāno pāriet uz jaunu “zonu sistēmu” visā elektrificēto vilcienu tīklā, kas nozīmē ar vienu biļeti varēs braukt dažādos vilcienu maršrutos, kas atrodas vienā zonā, raidījumam 900 sekundes sacīja uzņēmuma Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Līdz ar to biļešu cena pasažieriem, kas pārvietojas vienā zonā, nemainīsies. Tiem vilcienu pasažieriem, kas tagad pārvietojas ar diviem vilcieniem, piemēram, no vienas Rīgas puses uz otru, biļetes cena varētu arī samazināties, jo divu atsevišķu biļešu vietā nākotnē varēs iegādāties vienu zonas biļeti, sacīja A. Lubāns.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pasažieru vilciens pārstāve Ieva Miežubrāle:

AS Pasažieru vilciens šobrīd izstrādā priekšlikumus par tarifu sadalījumu zonās. Plānots, ka gada pirmajā ceturksnī izstrādātie priekšlikumi tiks iesniegti pasūtītājam VSIA Autotransporta direkcija izskatīšanai. Biļešu cenu klasificēšana pa zonām ir tikai viens no variantiem, kas tiek izvērtēts, lai padarītu efektīvāku un saprotamāku norēķinu un apmaksas sistēmu pasažieru dzelzceļa pārvadājumos.

Jaunā biļešu sistēma plānota nevis, lai mainītu biļetes cenu, bet lai atvieglotu biļešu izmaksas, sacīja A. Lubāns. Savukārt tik “brutāla” biļešu cenu celšana kā patlaban Rīgas satiksmē, vilcienos netiek plānota, viņš uzsvēra.

Tāpat viņš sacīja, ka šā gada pirmajā pusē Latvijā sāks braukt atjaunotie dīzeļvilcieni. Tie gan nebūs jauni vilcieni, kā gaidīts iepriekš, taču to interjers un eksterjers būs pilnīgi citāds nekā pašreizējiem vilcieniem. “Tiem būs nomainīts dzinējs, logi, durvis, faktiski – tie būs jauni vilcieni no pasažieru viedokļa, un arī no uzņēmuma viedokļa. Proti, vilcieni izskatīsies citādāk, kā arī būs lētāki ekspluatācijā,” sacīja A. Lubāns.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas