Elektrības tirgotāji: lielākie ieguvēji ir tie klienti, kas izvēlējušies strāvu pirkt par biržas cenu

0 komentāri
Elektrības tirgotāji: lielākie ieguvēji ir tie klienti, kas izvēlējušies strāvu pirkt par biržas cenu
FOTO: LETA

Šā gada pirmajos mēnešos saglabājas ļoti zemas biržas elektrības cenas, kas salīdzinot ar fiksēto cenu ir par 20% mazāka. Tas nozīmē, ka pēc elektrības tirgus atvēršanas lielākās ieguvējas ir mājsaimniecības, kas izvēlējušās strāvu pirkt par biržai piesaistītu cenu.

Eksperti gan brīdina, ka vasaras mēnešos biržas cenas augs, vienlaikus uzsverot, ka tiem, kas tērē vairāk par 200 kilovatiem mēnesī pareiza elektrības piedāvājuma izvēle var dot būtisku ietaupījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Elektroenerģijas biržas sniegtās iespējas var izmantot ikviens, pat, ja mājsaimniecībai nav uzstādīts viedais skaitītājs. Elektroenerģijas biržas cena gala patērētājiem tiek aprēķināta, pamatojoties uz Sadales Tīkla izstrādāta mājsaimniecības standartizēta patēriņa grafika. Un šajā gadījumā, neatkarīgi no mēneša patēriņa, vienas kilovatstundas vidējā svērtā cena būs vienāda visiem klientiem.

Bet tām mājsaimniecībām, kam jau ir uzstādīti viedie skaitītāji, biržas cena veidojas pēc katras individuālās mājsaimniecības patēriņa īpatnībām.

Biržas indeksētās cenas palīdz klientam maksimāli ietaupīt, jo tās ir īpaši izdevīgas mājsaimniecībām to patēriņa īpatnību dēļ.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas