Ēku īrnieki cieš no namu īpašnieku terora; Amatpersonām neizdodas rast kompromisu

0 komentāri

Saeimas Cilvēktiesību komisijā šodien asas debates radīja jau gadiem netrisinātais jautājums – kā pasargāt īrniekus no namu īpašnieku patvaļas. Pārmetumu krustugunīs nonāca Ekonomikas ministrija, taču strīdu rezultātā pie kompromisa nonākt neizdevās.

Masu mediji regulāri ziņo par gadījumiem, kad ēku īrnieki cieš no namu īpašnieku terora. Parasti konfliktsituācijas veidojas brīdī, kad ēkai mainās saimnieki – bieži vien tie vēlas tikt vaļā no īrniekiem, izmantojot vienkāršas, nežēlīgas un efektīvas metodes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dažkārt izmantojot īrnieka prombūtni, saimnieki nomaina slēdzeni vai pat aiznaglo durvis.

Kā īrniekus aizstāvēt – ļoti sarežģīts jautājums. Viena no iecerēm – ieviest īpašu pārvaldnieka institūciju – tie būtu tehniskie darbinieki, kas ar tiesas lēmumu pieslēgtu dzīvokļiem atpakaļ elektrību, ūdeni, lai īrnieki tiesāšanās laikā var dzīvot savā miteklī.

Viens no spilgtākajiem gadījumiem, kad dzīvokļa īrniece nonāca ķīlnieka lomā, bija Ganu ielas skandāls – lai izdabūtu iemītnieci un viņas bērnus no īpašuma, miteklī uz dzīvi apmetās 8 apsargi, kuri pēc iedzīvotājas teiktā, sagriezuši viņai drēbes un salēja akvārijā šampūnu, noindējot zelta zivtiņas.

Ņemot vērā pašreizējo politiķu nespēju rast juridisku risinājumu šādu problēmu risināšanai, īrniekiem atliek vien cerēt, ka ar viņiem nekas tamlīdzīgs nenotiks.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas