Eksperti: Stambulas lidosta teroram nav izvēlēta nejauši

0 komentāri

Stambulas lidosta teroram nav izvēlēta nejauši, tā vērtē drošības un ārlietu eksperti.

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds norāda, ka pasaules metropoles un to lidostas par teroristu mērķi kļūst tāpēc, lai viņi sev pievērstu iespējami vairāk uzmanības. Tas palīdz sasniegt teroristu centienus sēt bailes sabiedrībā un destabilizēt starptautisko situāciju.

Pēc Sprūda teiktā, teroristiem viens no galvenajiem uzstādījumiem ne tik daudz ir bojāgājušo skaits, bet gan tas, cik cilvēku skatās. Un Stambulas terorakti ir aizēnojuši pat Brexit.

Video: Ārlietu eksperta Andra Sprūda komentārs

Līdzīgi uzskata drošības eksperts Raimonds Rublovskis, kurš norāda: nevienam nav jāskaidro, kas ir Brisele, Stambula vai Parīze, tātad jebkurš terorakts vai jebkura problēma šajās pilsētās acumirklī iegūst globālu ietekmi.

Video: Drošības eksperta Raimonda Rublovska komentārs

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas