Eksperti mudina renovēt padomju laika mājas, tagad to stāvoklis ir “apmierinošs”

0 komentāri

Rīgas Tehniskās universitātes eksperti ir izpētījuši, kāds īsti ir padomju laikos celto daudzstāvu māju tehniskais stāvoklis. Galvenais secinājums – ēkas vēl ir apmierinošā stāvoklī. Taču neveicot renovāciju, pēc 20 vai 30 gadiem daudzi rīdzinieki var palikt bez mājām.

Pēdējos gadus aizvien skaļāk izskan brīdinājumi, ka padomju laikā būvētajām daudzdzīvokļu ēkām noteiktais vidējais kalpošanas laiks strauji tuvojas finišam. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) eksperti, pārbaudot vairāk nekā 130 šādu māju vairākos galvaspilsētas mikrorajonos, ir secinājuši, – tās ir apmierinošā stāvoklī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tipiskākie atklātie defekti – ar zemas kvalitātes hermetizācijas materiāliem aizpildītas starppaneļu šuves – nav nodrošināts šo šuvju hermētiskums, un tas izraisa lielus siltuma zudumus. Neatjaunotas ēku fasādes, neremontētas kāpņu telpas. Avārijas stāvoklī esoši balkoni un sarūsējušas balkonu margas.

Foto

RTU docente Laimdota Šneidere TV3 Ziņām norādīja, ka šīs būves ir sasniegušas pusmūžu un to stāvoklis vēl nav tāds, lai satrauktos par ekspluatācijas drošību. Viens no pētījuma autoriem Andris Rudzītis mudina veikt steidzamu renovāciju. Citādi pēc 20–30 gadiem šīs ēkas sāks brukt.

Ar pētījuma rezultātiem plānots iepazīstināt VARAM, kā arī Rīgas domi. Pagaidām gan nevienai institūcijai nav skaidrs, ko ar šo padomju laika mantojumu nākotnē iesākt. Nojaukt mājas vai piespiest iedzīvotājus vienoties par remontu pagaidām neviens negrasās.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas