Eksperiments pierāda, ka bērnu nometnēs var iekļūt jebkurš

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Skolas brīvlaikā daudzi vecāki bērnus izvēlas sūtīt vasaras nometnēs, tomēr tikai retais, visticamāk, aizdomājies, cik viegli tajās patiesībā ir iekļūt arī nepiederošām personām no malas, kuru nodomi var izrādīties ļaunprātīgi.

Bez Tabu komanda veiktajā eksperimentā ar slēpto kameru pastaigājās pāris galvaspilsētas vasaras nometnēs, un atklājumi bija visai pārsteidzoši.

Izrādās, ka šajās vietās var iekļūt bez jebkādiem sarežģījumiem, turklāt vietējais personāls un apkārtējie par sveša vīrieša atrašanos bērnu tuvumā īpaši neliekas ne zinis.

Kādā no vasaras mācību iestādēm, kur apkārt staigā arī pašvaldības policija, vietējā dežurante laipni ielaiž svešinieku, kurš vēlas izmantot ēkas tualeti. Vēlāk viņa savu lēmumu skaidro ar to, ka novērošanas kamerās var izsekot līdzi skolas telpās esošo cilvēku gaitām.

“Nometņu noteikumi neparedz, ka tām ir jānotiek aiz žoga un slēgtiem vārtiem. Ir nometnes, ka tiek organizētas brīvā dabā, kur pat izvietojums neparedz tādu iespēju,” norāda Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa, piebilstot, ka ir svarīgi uz vietas atrasties cilvēkam, kas kontrolē situāciju.

Skaties video:

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas