”Eko” paipalu olās PVD atklājis bīstamas antibiotikas

0 komentāri

Pārtikas un veterinārais dienests brīdina iedzīvotājus neiegādāties uzņēmuma Eko paipalas ražotās paipalu olas, jo tajās atrastas bīstama antibiotikas pēdas. Uzņēmums akcentē, ka putniem aizliegto vielu nav devis, un PVD lēmumu pārsūdzēs. PVD visai bieži atklāj gadījumus, kad uz iepakojuma uzrakstītais “eko” vai “bio” patiesībā ir pircēju maldināšana.

Padomju laikā tas bija populārs cūku un liellopu ārstēšanas līdzeklis, taču mūsdienās pierādīts, ka šī viela var radīt rezistenci jeb pretestību pret antibiotikām, kā arī izraisīt vēzi. Pāris šādu paipalu olu apēšana cilvēka organismam uzreiz neko kardināli ļaunu nenodara, taču viela organismā uzkrājas, un ilgtermiņā var radīt bīstamas sekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Daugavpilī izvietotā uzņēmuma Eko paipala īpašnieki savu vainu kategoriski noliedz, un cer, ka jau pavisam drīz viņiem atkal ļaus tirgot olas.

Mulsinošs ir fakts, ka bīstamā viela atrasta uzņēmuma produkcijā, ko rotā uzraksts eko, tātad pircējam rodas iespaids, ka prece ir veselīga.

PVD skaidro, ka uzrakstus “bio” un “eko”, kā arī dažādus to atvasinājumus, uz iepakojuma var likt tikai īpaši sertificēti uzņēmumi, kurus PVD rūpīgi uzrauga. Tomēr krāpnieku, kas vēlas savu neveselīgo preci “ievilkt” eko plauktā, netrūkst.

Pircējiem nevajadzētu naivi uzticēties uzrakstiem uz precēm, šaubu gadījumā rūpīgi pārbaudīt informāciju par produktu, kas gan maziem burtiem norādīta uz iepakojuma.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas