Eiropas naudas finansētais būvnieks uz ceļa sataisa “bardaku” un ignorē iedzīvotājus

0 komentāri

“Šokšovs”, “bardaks”, “dubļu zampa”, “parok tur, parok te” – šādiem vārdiem Saulkalnes iedzīvotāji raksturo kanalizācijas ierīkošanas būvdarbu veicējus, kas ne vien par diviem mēnešiem jau nokavējuši darbu nodošanas termiņu, bet arī vietējos ceļus pie iedzīvotāju mājām pārvērtuši par dubļu upi.

Proti, kanalizācijas ierīkošanas darbi būvniekam, kurš uzvarējis Saulkalnes pašvaldības iepirkumā, iesniedzot lētāko piedāvājumu, bija jāpabeidz jau 31. decembrī. Darbi ir ieilguši līdz martam. Iedzīvotāji netiek brīdināti, kur un kad sāksies kārtējā rakšana, hidranti uzstādīti šķībi greizi, un kopumā jau ar neapbruņotu aci redzams, ka darbs tiek veikts ļoti haotiski.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto!

Pašvaldība atzīst, ka būvdarbu veicēju izvēlējās, kā galveno kritēriju nosakot zemāko cenu. Tāpat uzņēmums sākotnēji piedāvājis labus nosacījumus – pašvaldībai akceptējumu darbu nodošanas termiņu un kvalitāti.

Tagad pašvaldībai ir iespēja lauzt līgumu, kas tikai paildzinās darbu norises gaitu, vai arī “pakratīt ar pirkstu”, atzīst Saulkalnes mērs. Tikmēr Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) atzīst, ka nereti pašvaldības izvēlas lētāko iespējamo piedāvājumu, jo citādi tām virsū brūkot gan sabiedrība, gan žurnālisti. Pretējā gadījumā jāiegulda liels skaidrojošais darbs, kādēļ izvēlēts ir kāds cits, dārgāks piedāvājums. Šo darbu pašvaldības parasti izvēlas neveikt, lai ātrāk apgūtu Eiropas fondu līdzekļus.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas