Eiropas likumu dēļ Latvijā nevar aizliegt izvietot cigaretes pircējiem redzamās vietās

0 komentāri

Ar juridisku kāzusu beigusies Saeimas atbildīgās komisijas sēde, kurā deputāti emocionāli sprieda par labojumiem Tabakas aprites likumā. Tautas kalpi atbalstīja ieceri aizliegt veikalos tabakas izstrādājumus izvietot pircējiem redzamās vietās. Taču izrādās, ka šāda norma nav saskaņota ar Eiropas Komisiju. Tagad deputāti izmisīgi prāto, kā izvairīties no soda sankcijām.

Labojumus Tabakas aprites likumā Saeimas deputāti jau pieņēma divos lasījumos. Pirms izskatīšanas trešajā – galīgajā lasījumā – parlamenta atbildīgā komisija vēl sprieda par strīdīgajiem jautājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Asas debates izvērtās par ieceri aizliegt tirdzniecības vietās cigarešu paciņas izlikt pircējiem redzamās vietās.

Finanšu ministrijas pārstāvis akcentēja, ka iecere nav saskaņota ar Eiropas Komisiju. Turklāt šādas izmaiņas veicināšot nelegālu cigarešu izplatību.

Foto

Neraugoties uz brīdinājumu, ka Eiropas Komisija varētu uzsākt pārkāpuma procedūru pret Latviju, komisijas deputātu vairākums atteicās šo ieceri izņemt no likumprojekta un nācās sēdi pārtraukt.

Tūlīt pēc sēdes deputāti sāka aktīvi spriest par to, kā izvairīties no sankcijām un soda naudas maksāšanas. Scenārijs varētu būt šāds – nākamajā komisijas sēdē šo normu tomēr izņems no likumprojekta. Tad politiķi to saskaņos ar Eiropas Komisiju un atkal atvērs Tabakas aprites likumu.

Atgādinām, ka no likumprojekta jau svītrotas vairākas strīdīgas ieceres, tostarp aizliegums smēķēt grūtniecēm un iecere par pīpēšanas tabu automašīnu salonos.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas