ECT spriedums rosina Itālijai ļaut viendzimuma laulības. Tas var skart arī Latviju

0 komentāri

Tas ir nopietns signāls arī Latvijai, tā eksperti komentē Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu, ka Itālija pārkāpusi Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, jo valstī viendzimuma pāriem nav tiesību laulāties un nav iespēju arī citādā veidā reģistrēt savu kopdzīvi.

Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce gan norāda, ka tas vēl automātiski neuzliek Latvijai pienākumu  pieņemt regulējumu, lai savas attiecības varētu reģistrēt homoseksuāli pāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr, ja Eiropas tiesā nonāktu līdzīga prasība arī no Latvijas, tad ir ļoti ticams, ka spriedums būtu līdzīgs. Un tādā gadījumā arī mūsu valstī varētu nākties izstrādāt regulējumu, kas ļautu reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.

“Šis Cilvēktiesību tiesas spriedums neuzliek tiešu pienākumu Latvijai nekavējoties grozīt esošo regulējumu vai pieņemt jaunu, taču, ja šis spriedums stāsies spēkā pašreizējā redakcijā, tad tas ir ļoti nopietns signāls no ECT, gan kādas tendences tā saskata pārējās Eiropas Padomes dalībvalstīs, gan arī par to, kā ECT interpretē tiesības uz privāto un ģimenes dzīvi. Tas būs Latvijai ļoti nopietni jāvērtē,” norāda Līce.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas