Dzīvnieku cirks Latvijā ir jāaizliedz pilnībā, uzskata PVD

5 komentāri
Dzīvnieku cirks Latvijā ir jāaizliedz pilnībā, uzskata PVD
Foto: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir paudis atbalstu savvaļas sugu dzīvnieku cirku aizliegumam Latvijā. PVD ieskatā savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana ir jāaizliedz ne tikai ceļojošos cirkos, bet visos pasākumos ar dzīvnieku piedalīšanos.

Šonedēļ organizācijas Dzīvnieku brīvība pārstāvji tikšanās laikā ar PVD Veterinārās uzraudzības departamenta vadību vienojās par vienotu nostāju attiecībā uz nepieciešamību aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkos Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Šāds PVD lēmums ir progresīvs solis Latvijas dzīvnieku aizsardzības likumdošanas uzlabošanā,” norāda biedrības Dzīvnieku brīvība valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. “PVD pozīcija balstās zinātniski pamatotā nostājā, kurai pievienojas aizvien vairāk jomas profesionāļu visā Eiropā.”

Jau ziņots, ka nesen Eiropas Veterinārārstu federācija aicinājusi Eiropas un nacionālā mēroga kompetentajām iestādēm visā Eiropā aizliegt savvaļas sugu zīdītāju izmantošanu ceļojošajos cirkos, tāpēc ka nepastāv nekādas iespējas vajadzīgajā apmērā apmierināt šo dzīvnieku psiholoģiskās, kognitīvās un sociālās vajadzības. Federācija pārstāv 46 veterinārārstu asociācijas no 38 Eiropas valstīm, tai skaitā 19 valstu veterināros dienestus.

Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Lavijā tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Anna
  +3

  Anna

  Nu ja!Un suņiem neliksim uzpurņus,jo tas noteikti viņiem ir diskomforts.Manējā meitene , kad uzliku -nokrita zemē un necēlās ,vajadzēja nest rokās.Un vispār vajag atcelt noteikumu vadāt pavadā un turēt dzīvokļos vai pagalmos aiz žoga.Lai valda brīvība!!!

  10.10.2015 17:23

 • Silvija
  +1

  Silvija

  Vadzētu arī aizliegt kažokzvēru audzētavas,ne tikai cirku, to pats pa sevi saprotams,tā ir ņirgāšanās par dzivniekiem.
  Cilvēku ļaunumam un alkatībai nav robežu,visur tik rauš naudu,tāpat kapā līdzi nepaņems.

  12.10.2015 13:30

 • zeltene....
  +1

  zeltene....

  ...tad ir jāaizliedz latvijā kinoloģija,zirgu apmācība un jāšana,kas rit pilnā sparā. Nemācīsim savus kaķīšus vairs kakāt kastītēs ,jo tiek pārkāpts likums-tiek minkam uzspiests iet kakāt kur liek saimnieks ,nevis pa stūriem gadzīt,kur kaķim tas labāk patiktu! ha!!! kam un cik tagad par šo lietu ir iemaksāts kukulis? latvija jau bez kukuļiem vairs nemāk. vai tiešām uzskatat ka latvijas cirkū strādā troļļi? :(
  ...

  10.10.2015 16:46

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas