Dzīvnieku brīvība: Tas ir laika jautājums, kad Latvijas sabiedrība attīstīsies līdz Eiropas līmenim

0 komentāri

”Tas ir tikai laika jautājums, kad sabiedrība un politiskā atmosfēra būs nonākusi atbilstoši tādā stāvoklī kā citās Eiropas valstīs,” tā dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācijas Dzīvnieku biedrības pārstāvis Sandris Ādminis, jautāts par to, vai politiķi varētu atbalstīt organizācijas iesniegumu pakāpeniski pārtraukt kažokzvēru audzēšanu Latvijā.

Ceturtdien, 4. decembrī, Dzīvnieku brīvība Saeimā iesniegs prasību Latvijā ieviest pakāpenisku kažokzvēru audzēšanas aizliegumu. Šo iniciatīvu portālā ManaBalss.lv atbalstījuši vairāk nekā 11 tūkstoši pilsoņu.

Uzņēmēji no citām Eiropas valstīm, kurās sabiedrība ir vairāk informēta par dzīvnieku audzēšanas apstākļiem, labprāt izvēlas valstis ar mazāk informētu sabiedrību, piemēram, Latviju, sacīja S. Ādminis.

Viņš norādīja, ka patlaban Eiropā zvēru audzēšana ir aizliegta Austrijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, kā arī Maķedonijā un Slovēnijā. ”Katru gadu kādā Eiropas valstī aizliedz zvēru audzēšanu,” akcentēja S. Ādminis.

Dzīvnieku turēšana būros, kas nereti mazāki par vienu kvadrātmetru, nevar nodrošināt lapsu un ūdeļu labturību. Zvēri, dzīvojot šādos apstākļos, nereti maina savu uzvedību, piemēram, parādās agresija vai pašsakropļošanās, uzsvēra Dzīvnieku brīvība pārstāvis.

Dzīvnieki cirkā – vergi vai mīļdzīvnieki? Ekspertu, dzīvnieku aizstāvju un Rīgas cirka pārstāvju viedokli lasi šeit!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas