Dzīvnieku biedrības pārstāve atdod kaķi cietumniekam un pārliecinās par viņa labo sirdi

0 komentāri
Dzīvnieku biedrības pārstāve atdod kaķi cietumniekam un pārliecinās par viņa labo sirdi
Tambako The Jaguar/Flickr

Stāsts par cilvēcību, ko var sastapt visneticamākajās vietās – veterinārārste saņēmusi zvanu no cietuma, kur kāds ieslodzītais lūdza palīdzību – sterilizēt kaķenīti. Viņa pārliecinājās, ka šoreiz kaķi atdevusi patiešām gādīgam saimniekam.

“Kādu dienu patversmē saņēmām zvanu: “Labdien, te no cietuma traucē. Mums te ir daudz kaķu, vajadzētu sterilizēt. Mēs dzirdējām, ka jūs varat palīdzēt,” Pārsteigums, protams, liels – kur cietuma administrācijā radies kāds, kas domā par kaķiem?! (jo kurš gan cits varētu zvanīt no cietuma?). Taču, sarunai raisoties, saprotam – ne jau administrācija tur rūpi par kaķiem, bet paši ieslodzītie,” raksta biedrības Dzīvnieku draugs pārstāve.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izrādās, ka ieslodzīti ziedo savu telefonsarunām atvēlēto laiku, “nevis, lai uzzvanītu čomiem un brūtēm, bet gan mums”, stāsta dzīvnieku draugi, kas saņēmuši zvanu no cietuma. Ieslodzītajiem sirds sāp par minčiem, kuri dzīvo vienā no Rīgas cietumiem – starp ķieģeļu sienām un dzeloņstieplēm.

“Mums Dzīvnieku draugā ir vienalga, varam sterilizēt kaķus kaut no Mēness, tāpēc sakām “jā” – kādam tikai minči jādabū rokā. Vēl pēc dažiem zvaniem vienojamies par laiku, kad jāaizved būri, kur “klientus” ievietot, un pienāk diena, kad mazliet bažīgi piestāju pie dzelžu durvīm un caur restoto lodziņu.

Biedrība Dzīvnieku draugs:

Tās dienas vakarā atkal atskan zvans – jau pazīstamā balss, kurā vibrē aizturētas asaras (jo veči taču neraud!). Balss saka, ka administrācija ļaus vest atpakaļ tikai vienu no minčiem, bet pārējiem atgriešanās ir liegta. Lai gan patversmes kolonija ir pārpildīta, apsolām mēģināt bezpajumtniekus iemitināt tur – vismaz ūsaiņiem būs dota iespēja.

Dzīvnieku draugiem ierodoties cietumā, anonīmās rokas pasniedz kastes, no kurām raugās daudzi izbiedēti acu pāri. Uz vienas no kastēm rakstīts – “Šo kaķenīti vediet atpakaļ!”

Vedot kaķīti atpakaļ pēc sterilizācijas, biedrības pārstāve saprot, ka “mēs te neesam negribētas, mūs sagaida ar smaidu un labvēlību”.

“Klikšķ atslēgas un veras durvis uz pasauli “tur iekšā”. Man pretī stāv apsargs un vēl kāds – viens muskuļots vīrs, bālu seju, īsi apcirptiem matiem. Tie ir tikai daži mirkļi un daži mulsi vārdi, ko mēs paspējam pārmīt. Es nezinu un droši vien nekad neuzzināšu, par ko un cik ilgi viņam jāsēž, bet man ir sajūta, ka manā vairāk nekā desmit gadu pieredzē reti ir bijusi reize, kad atdodu kādu dzīvnieku tik rūpīgās rokās,” raksta sieviete.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas