Dzīvnieku biedrības pārstāve atdod kaķi cietumniekam un pārliecinās par viņa labo sirdi

0 komentāri

Stāsts par cilvēcību, ko var sastapt visneticamākajās vietās – veterinārārste saņēmusi zvanu no cietuma, kur kāds ieslodzītais lūdza palīdzību – sterilizēt kaķenīti. Viņa pārliecinājās, ka šoreiz kaķi atdevusi patiešām gādīgam saimniekam.

“Kādu dienu patversmē saņēmām zvanu: “Labdien, te no cietuma traucē. Mums te ir daudz kaķu, vajadzētu sterilizēt. Mēs dzirdējām, ka jūs varat palīdzēt,” Pārsteigums, protams, liels – kur cietuma administrācijā radies kāds, kas domā par kaķiem?! (jo kurš gan cits varētu zvanīt no cietuma?). Taču, sarunai raisoties, saprotam – ne jau administrācija tur rūpi par kaķiem, bet paši ieslodzītie,” raksta biedrības Dzīvnieku draugs pārstāve.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izrādās, ka ieslodzīti ziedo savu telefonsarunām atvēlēto laiku, “nevis, lai uzzvanītu čomiem un brūtēm, bet gan mums”, stāsta dzīvnieku draugi, kas saņēmuši zvanu no cietuma. Ieslodzītajiem sirds sāp par minčiem, kuri dzīvo vienā no Rīgas cietumiem – starp ķieģeļu sienām un dzeloņstieplēm.

“Mums Dzīvnieku draugā ir vienalga, varam sterilizēt kaķus kaut no Mēness, tāpēc sakām “jā” – kādam tikai minči jādabū rokā. Vēl pēc dažiem zvaniem vienojamies par laiku, kad jāaizved būri, kur “klientus” ievietot, un pienāk diena, kad mazliet bažīgi piestāju pie dzelžu durvīm un caur restoto lodziņu.

Biedrība Dzīvnieku draugs:

Tās dienas vakarā atkal atskan zvans – jau pazīstamā balss, kurā vibrē aizturētas asaras (jo veči taču neraud!). Balss saka, ka administrācija ļaus vest atpakaļ tikai vienu no minčiem, bet pārējiem atgriešanās ir liegta. Lai gan patversmes kolonija ir pārpildīta, apsolām mēģināt bezpajumtniekus iemitināt tur – vismaz ūsaiņiem būs dota iespēja.

Dzīvnieku draugiem ierodoties cietumā, anonīmās rokas pasniedz kastes, no kurām raugās daudzi izbiedēti acu pāri. Uz vienas no kastēm rakstīts – “Šo kaķenīti vediet atpakaļ!”

Vedot kaķīti atpakaļ pēc sterilizācijas, biedrības pārstāve saprot, ka “mēs te neesam negribētas, mūs sagaida ar smaidu un labvēlību”.

“Klikšķ atslēgas un veras durvis uz pasauli “tur iekšā”. Man pretī stāv apsargs un vēl kāds – viens muskuļots vīrs, bālu seju, īsi apcirptiem matiem. Tie ir tikai daži mirkļi un daži mulsi vārdi, ko mēs paspējam pārmīt. Es nezinu un droši vien nekad neuzzināšu, par ko un cik ilgi viņam jāsēž, bet man ir sajūta, ka manā vairāk nekā desmit gadu pieredzē reti ir bijusi reize, kad atdodu kādu dzīvnieku tik rūpīgās rokās,” raksta sieviete.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas