Dziesmu svētku estrāde tiks paplašināta; līdz 2018. gadam tiks pabeigts tikai pirmais rekonstrukcijas posms

0 komentāri

Pēc divarpus gadiem, kad Mežaparka estrādē atkal skanēs Dziesmu un deju svētku koncerti, tā varēs uzņemt vairāk dziedātāju un priekšnesumus varēs redzēt vairāk skatītāju. Nolemts, ka vēsturiskā estrāde līdz 2018. gada jūlijam piedzīvos rekonstrukcijas pirmo posmu.

Šobrīd uz Dziesmu svētku estrādes vienlaikus droši var atrasties tikai 7400, kaut svētku rīkotāju prasība ir par 13 000 dziedātāju vienlaicīgu atrašanos estrādē. Trūkst arī skatītāju vietu.

Latvijas simtgades dziesmu svētkus 2018. gadā klātienē varēs vērot vairāk cilvēku. Skatītāju sektors, kas šobrīd piemērots ziemas prieku baudīšanai, tiks paaugstināts un pagarināts, līdz ar to skatītāju vietas būs vairāk.

Foto

Tas ir tikai Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas pirmais posms, jo līdz Dziesmu svētkiem 2018. gadā plašākus pārbūves darbus nebūs iespējams paveikt.

Pilnu Mežaparka rekonstrukcijas projektu, pārbūvējot estrādi, lai tajā vienlaikus varētu atrasties 14 tūkstoši dziedātāju un vismaz divreiz vairāk skatītāju, plānots realizēt līdz Dziesmu svētku 150 gadu jubilejai – 2023. gadā. Tas izmaksās 30 miljonus eiro, un to varētu veikt Rīgas dome, taču tam nepieciešams valsts aizdevums.

Dziesmu un deju svētku padome nolēmusi, ka Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki 2018. gadā norisināsies jūlija pirmajā nedēļā, no 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Lēmums par Dziesmu svētku norises laiku vēl jāapstiprina Ministru kabinetā, un tad sāksies darbs pie svētku sagatavošanas.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas