Dziesmu svētkos bērni veica vergu darbu, paziņo tiesībsargs

3 komentāri

Dziesmu svētkos bērni veica vergu darbu – ar tik skaļu paziņojumu klajā nācis tiesībsargs Juris Jansons. Viņš uzskata, ka Dziesmu un deju svētku organizatoriskā puse nebija demokrātiska, bērni pārāk noslogoti, lai svētku virsvadītāji un sabiedrība gūtu baudu.

Tiesībsargs atsaucas arī uz Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītājas teikto, ka atsevišķos gadījumos kolektīvu vadītāju attieksme pret bērniem ir uz robežas ar vardarbību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šie Jansona izteikumi aizvainojuši vairākus deju un koru kolektīvu vadītājus. Tā, piemēram, deju kolektīva Dzintariņš vadītāja Olga Freiberga no tiesībsarga gaida atvainošanos.

Nākamnedēļ tiesībsargs tiksies ar izglītības ministri, lai pārrunātu notikušo Dziesmu svētku laikā un meklētu variantus, kā rīkoties, lai nākamreiz iztiktu bez lielas ažiotāžas un starpgadījumiem.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – negaidīti tika pārtraukts skolēnu Dziesmu un deju svētku ģenerālmēģinājums Mežaparka Lielajā estrādē. Iemesls – daudziem svētku dalībniekiem parādījušās veselības problēmas. Bērni sākuši ģībt. Šis gadījums turpinājās ar svētku gājiena oficiālu atcelšanu, lai arī lielākā daļa svētku dalībnieku gājienā tomēr piedalījās. Tur piedalījās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis un citas augstas amatpersonas.  Nekonsekvence pamatīgi satrauca un sarūgtināja tos dalībniekus, kas tomēr sekoja izglītības ministres Mārītes Seiles aicinājumam gājienā nepiedalīties.

”Provinces” skolotāja: Bērniem milzīgs rūgtums par gājienu, kurā viņi nepiedalījās; organizatori rīkojušies bezkaunīgi

Kāda Latvijas lauku novada bērni uz mājām no Dziesmu un deju svētkiem devās pavisam bēdīgi un sarūgtināti – lai arī viņu vidū nebija neviena ģībēja un iepriekšējā dienā visi laikus gājuši gulēt un paēduši, lai jau sešos celtos un sagatavotos gājienam, no rīta viņiem tika pateikts – naktī nolēma, ka gājiens atcelts.

Skaties video:

3 komentāri

TOP komentāri

 • Nabaga memmīši
  +4

  Nabaga memmīši

  Nosēdējuši siltumnīcās pie aifoniem, tad tagad viss par grūtu.

  31.07.2015 20:56

 • rich
  +1

  rich

  “Kā medijos runāt ar un par bērniem”. "..kurš aspekts konkrētajā situācijā ir prioritāte: sabiedrības informētība, medija popularitātes veicināšana, sevis kā informācijas sniedzēja demonstrēšana vai ... iesaistīto bērnu pasargāšana no traumatiskām situācijām, kuras mediju pārstāvji var radīt ar savu rīcību." ---
  Šajā gadījumā, noliedzot bērnu ieguldīto darbu, traumējot tos emocionāli un uzspiežot tiem verga zīmogu, JANSONS rupji pārkāpj Tiesībsargu apstiprinātās vadlīnijas par to “Kā medijos runāt ar un par bērniem”.

  13.08.2015 19:30

 • heh
  0

  heh

  sinhronie vaukšķi kopā ar Lembergu un Sudrabu... nez, kurš rausta diedziņus?

  17.08.2015 17:18

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas