Druviete stāsta par iespēju pāriet uz maksas augstāko izglītību

0 komentāri

Izglītības modelis, kas paredz pilnībā pāriet uz maksas augstāko izglītību tiks izskatīts, taču, visticamāk, Latvijā netiks ieviests, LNT raidījumā “900 sekundes” pauda izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ministre pauda – lai Latvijā varētu nodrošināt nepieciešamo speciālistu apjomu, valstī būtu vajadzīgs nodrošināt bezmaksas studiju iespējas apmēram 40% no visiem vidusskolu beidzējiem. Tā kā nākotnē ir paredzams vidusskolēnu skaita samazinājums, attiecīgi kritīsies arī budžeta vietu skaits augstskolās.

Nākotnē Latvijā būtu jāvirzās uz pilnīgu valsts finansējumu studijām, pauda I. Druviete. Valsts mazais iedzīvotāju un līdz ar to, arī salīdzinoši nelielais studētgribētāju skaists, paver iespējas Latvijā virzīties uz pilnīgi apmaksātu augstāko izgītību, norādīja ministre.

Tāpat nākotnē tiek plānots ieviest sistēmu, ka valsts augstskolām piešķirs finansējumu, vērtējot tās pēc konkrētiem kritērijiem, piemēram, starptautiski zinātiskām publikācijām un pasniedzēju kvalitātes, apgalvoja ministre.

Gadu laikā Latvijas izglītības un zinātnes ministru redzējums par to, kādai jābūt augstākās izglītības finansēšanas sistēmai, ir radikāli mainījies. Piemēram, 2011. gadā Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) rosināja atteikties no budžeta vietām augstākajā izglītībā un pāriet uz ilgtermiņa mērķētu kreditēšanas modeli.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas