Drošības policija vēlas uzzināt ceļotāju datus, top jauns likums

1 komentārs

Ceļotājiem jārēķinās ar nokļūšanu Drošības policijas redzeslokā. Iekšlietu ministrija sagatavojusi likumu, kas paredz ieviest aviopasažieru datu reģistru, ko uzglabās un analizēs Drošības policija. Reģistra nepieciešamība tiek pamatota ar cīņu pret terorismu. Tomēr tā ieviešana tiek vērtēta pretrunīgi, jo pastāv bažas par iespējamiem cilvēka pamattiesību pārkāpumiem.

Eiropas Savienības institūcijas jau gadiem bez rezultātiem diskutē par obligātu prasību visā ES ieviest aviopasažieru datu reģistru, jo pret to iebilst cilvēktiesību aktīvisti. Tikmēr vairākas dalībvalstis tādu jau ieviesušas, un tagad to nolēmusi darīt arī Latvija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tapis jauns likums, kas paredz, ka aviokompānijai par pasažieriem ir jāinformē Drošības policija. Ir jāsniedz tādas ziņas kā pasažiera vārds, dzimšanas datums, pases numurs, lidojuma galamērķis. Lai gūtu priekšstatu par ceļotāja plāniem, datus analizēs un uzkrās īpaši izveidota nodaļa Drošības policijā. Tā būs jāinformē arī par tiem pasažieriem, kuri Latvijā ielido.

Ar prokurora atļauju aviopasažieru informācijai būs tiesības piekļūt arī vairākām citām institūcijām, piemēram, policijai, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Valsts ieņēmumu dienestam.

Kā norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis Pasažieru datu reģistrs nepieciešams, lai cīnītos ar terorismu un citiem smagiem noziegumiem. Likums ir sācis virzību valdība, kur tas vēl ir jāapstiprina, bet Pasažieru datu reģistrs tiks ieviest, kad likumu pieņems Saeima. Kad tam būtu jānotiek, Iekšlietu ministrija šodien atturējās prognozēt.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Nesaprotu, kādēļ lai nebūtu zināms, kas un kur ceļo un kā.Tad arī nebūtu visādi Stabiņas, Vaškevica un citi varianti.

    10.06.2015 09:27

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas