Drīz notiks centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā un dabaszinībās pilotprojekti

0 komentāri

Lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus dabaszinātnēs, 2016. gada 13. aprīlī valsts izglītības iestādēs notiks centralizēto eksāmenu fizikā, ķīmijā un dabaszinībās pilotprojekti, informē Valsts izglītības satura centra pārstāvji.

Minētie eksāmeni notiek atbilstoši Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020. gadam noteiktajam par valsts diagnosticējošo darbu 8., 9., 10., 11. klasē organizēšanu STEM jeb dabaszinātņu mācību priekšmetos un matemātikā kontekstā ar centralizēto eksāmenu fizikā un ķīmijā sistēmas pakāpenisku pilnveidi, paredzot centralizēto eksāmenu pilotprojektu 2015./2016. un 2016./2017. mācību gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pilotprojekta eksāmenu fizikā pieteicās kārtot 1685 skolēni no 76 skolām, 1283 skolēni no 58 skolām pieteicās kārtot pilotprojekta eksāmenu ķīmijā, 383 skolēni no 19 skolām – dabaszinībās.

Pilotprojekta eksāmens gan saturiski, gan strukturāli atšķirsies no esošā centralizētā eksāmena ķīmijā vai fizikā.

Pilotprojekta eksāmena rezultāti būs zināmi 9. maijā. Skolēns varēs izvēlēties, vai eksāmena rezultātu iekļaut sekmju izrakstā, vai nē.

Ir paredzēts, ka 2016./2017. mācību gadā notiks otrs šāda veida pilotprojekta eksāmens, lai abu gadu datus varētu salīdzināt un veikt secinājumus par skolēnu mācību sasniegumiem fizikā, ķīmijā un dabaszinībās.

2015./2016. mācību gadā jau ir notikuši diagnosticējošie darbi matemātikā 8. klasē, dabaszinātnēs 9. klasē, fizikā un ķīmijā 10. klasē un 11. klasē, ar mērķi novērtēt un pilnveidot skolēnu zināšanas, eksperimentālās un sadarbības prasmes.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas