Dreiliņu izgāztuves vietā top parks

0 komentāri

Tie, kuriem ikdienā nākas braukt pa Deglava ielu, Rīgā, pēdējos mēnešos būs pamanījuši, ka tās galā top aizvien augstāks melnas zemes kalns. Bijušās Dreiliņu atkritumu izgāztuves vietā top mākslīgais kalns un atpūtas parks iedzīvotājiem.

Padomju gados šajā vietā bija pilsētas atkritumu izgāztuve. Taču patlaban tur rosās traktori un Rīgas saimnieki sola, ka pēc gadiem šajā vietā 20 hektāru platībā būs atpūtas parks un, iespējams, arī 35 metrus augsts slēpošanas kalns.

Atkritumu izgāztuve Deglava ielā tika izveidota 1956. gadā, kad te bija pati Rīgas nomale. 70.-to gadu sākumā tā tika slēgta, jo par pilsētas oficiālo izgāztuvi kļuva Getliņi. Tikmēr neatļauta atkritumu, tostarp būvgružu, izgāšana Deglava ielā turpinājās līdz pat 80to gadu beigām.

Diskusijas par to, ko ar šo vietu darīt, bija ilgas, līdz pērn vasarā tika pieņemts lēmums to rekultivēt. Teritorijai tika apjozts žogs, izcirsti koki un krūmi, un pērn rudenī sākās atkritumu pārvietošana.

Pēc darbu pabeigšanas, teritorijas vienā daļā 12 hektāru platībā sliesies 35 metrus augsts ar māliem un melnzemi klāts kalns. Noteikts, ka pēc projekta pabeigšanas nākamos 5 gadus kalns iedzīvotājiem nebūs pieejams, ap to tiks uzsliets žogs, savukārt pārējā teritorija – 8 hektāru platībā – būs pieejama un tajā plānots veidot parku ar apgaismojumu, sporta un bērnu laukumiem. Tikmēr, runājot par turpmāko nākotni, bijušās izgāztuves attīstībai ieceru ir daudz.

Viena no tām paredz teritoriju sadalīt, pa vidu uzbūvējot Lielvārdes ielas pagarinājumu. Arī par kalna attīstību pilsētai ir idejas. ”Plānojam uzbūvēt ziemas atrakciju parku. Atpūtas vietu, kas būs lielāks par Mežaparku,” tā Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Jāpiebilst, ka izgāztuves rekultivācijas izmaksas ir 8,3 miljoni eiro. Pusi no tām sedz Eiropas Savienība.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas