DP priekšnieks Reiniks pamet amatu; kandidātu nosauks pirmdien

0 komentāri

Drošības policijas (DP) ilggadējais priekšnieks Jānis Reiniks personīgu apsvērumu dēļ nolēmis no 7.novembra doties izdienas pensijā,  informēja DP. Reiniks DP priekšnieks bija aptuveni 15 gadus.

Reiniks paziņojumā pateicas visām DP amatpersonām un iestādes sadarbības partneriem, ar kuriem viņam ir bijusi iespēja daudzu gadu garumā kopā stiprināt Latvijas nacionālo drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks:
“Lēmumu par atvaļināšanos no dienesta pieņēmu pēc ilgām pārdomām. Tomēr esmu pārliecināts, ka starp Drošības policijas amatpersonām ir kompetenti speciālisti, kuri vairākkārtīgi ir apliecinājuši savu profesionalitāti un zināšanas, novēršot draudus nacionālajai un starptautiskajai drošībai, un ir gatavi vadīt Drošības policijas darbu.”

“Jau pēc dažiem mēnešiem sāksies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, savukārt Ukrainas konflikts ir aktualizējis jaunus drošības izaicinājumus, kas nenoliedzami ietekmē arī Drošības policijas darbu,” paziņojumā presei norāda Reiniks.

Iekšlietu ministrs par Reinika iespējamo pēcteci izvēlējies DP amatpersonu un to nosauks pirmdien

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) pirmdien, 27. oktobrī, plāno paziņot kandidātu Drošības policijas (DP) priekšnieka amatam, aģentūrai LETA apliecināja Kozlovskis.

Likums paredz, ka DP priekšnieku pēc iekšlietu ministra priekšlikuma ieceļ amatā un atbrīvo no amata Ministru kabinets. Kozlovskis pastāstīja, ka jau iepriekš izvērtējis iespējamos kandidātus, līdz nonācis līdz vienai amatpersonai, kas būtu cienīga ieņemt šo amatu.

Šis cilvēks ir DP amatpersona un konceptuāli jau piekritis. Ministrs atturējās komentēt, vai šis kandidāts ir viens no pašreizējā DP priekšnieka Jāņa Reinika vietniekiem – Juris Ulmanis vai Juris Leitietis.

Ņemot vērā, ka par DP priekšnieka iecelšanu lemj valdība, tad kandidāts būs jāapspriež koalīcijas partneriem, norādīja ministrs.

Nākamajam DP vadītājam priekšā būs lieli izaicinājumi gan saistībā ar jauno ģeopolitisko situāciju, kas aktualizē jaunus drošības riskus, gan ar tuvojošos Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Ministrs uzskata, ka drošības iestādes vadītājam jābūt politiski neitrālām cilvēkam, kam ir stratēģisks redzējums par DP tālāku attīstību. Vadītājam jābūt autoritātei sadarbības partneriem citās valstīs, ar kura profesionalitāti un kompetenci tie var rēķināties. Tāpēc ļoti svarīga ir pieredze un izpratne par valsts drošības iestāžu darbu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas