Doma laukumā zeltīts gailis rotā Ziemassvētku egles galotni

0 komentāri

Rīgā ienākušas pirmās Ziemassvētku sajūtas. Pirms pusotras stundas Doma laukumā iedegta izrotāta galvenā egle un atklāta tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš. Kā vēl nekad citos iepriekšējos gados, šajā pirmajā adventē egles atklāšana notika vispirms ar mazu salūtu, un tikai pēc tam zaros tika iededzinātas lampiņu virtenes.

Galvaspilsētas centrālā zaļā rota ir 40 gadus veca, 16 metrus augsta un tās apakšējo zaru kopējais platums sasniedz 9 metrus. Šogad Ziemassvētku egle ir askētiski tradicionāla ar zaros iekārtiem vietējo mākslinieku pagatavotiem lukturiem latvisko rakstu ietvaros. Turklāt pirmo reizi pašā smailē ir arī Rīgas simbols – zeltīts gailis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz iedegšanas pasākumu lielākoties bija sanākušas ģimenes ar bērniem. Gaisa temperatūrai esot zem nulles, tieši bērni neļāva vecākiem iet prom, kamēr vēl nebija paciemojušies Ziemassvētku vecīša namiņā un slepus uzrakstījuši par kādu sen kārotu svētku dāvanu. Ziemassvētku egle Doma laukumā priecēs pilsētniekus un viesus līdz devītajam janvārim.

Netipiski citiem gadiem, Doma laukuma vidū ir ļoti grezna mājiņa ar trim dzīviem kaķiem iekšā. Cilvēkiem ir iespēja kādu no šiem patversmes kaķiem adoptēt, jo turpat uz vietas var noformēt dokumentus. Ideja ir arī ziedot naudu dzīvnieku patversmei.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas